Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 24. 5. 2010

Porodní asistentka uřízla novorozenci s pupeční šňůrou prst

Porodní asistentka v Británii uřízla novorozeněti s pupeční šňůrou prst. Lékaři jej stihli dítěti přišít zpět, píše v pondělí britský deník The Daily Mail.

Neobvyklý porod zažil manželský pár v nemocnici anglického města Wolverhamptonu.

 

„Porodní asistentka použila ostré nůžky, aby dítěti ustřihla pupeční šňůru. Myslíme si, že to byl nevhodný nástroj,“ popsala to matka malé Ishiky, osmadvacetiletá Jasvir Kainthová.

 

Zdravotnice se navíc s rodinou Kainthových přela. „Můj manžel jí řekl, že dítěti uřízla prst. A ona odpověděla: Ne, to jsem neudělala. Tak jsem jí musela říct, aby se podívala na všechnu tu krev,“ dodala Kainthová.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Miminko nesmí být pouhým módním doplňkem

 

Se svým šestatřicetiletým manželem Parminderem prožila po porodu minuty strachu. Báli se, že to jejich dcerka kvůli velké ztrátě krve nepřežije.

 

Dítě museli rychle převézt do jiné nemocnice a přišít zpět uříznutý prst. Několik prvních týdnů svého života tak holčička stráví s ovázanou rukou.

 

U porodu asistovala jen zdravotní sestra, která nakonec ve chvíli, kdy si uvědomila chybu, vyběhla hledat pomoc lékařů a u zraněného dítěte vůbec nezůstala.

 

„Řekli nám, že ta porodní asistentka měla dvaadvacetiletou zkušenost. Takže, jak se to vůbec mohlo stát, se asi nikdy nedozvíme. Celý incident je zanedbáním lékařské péče. Psychicky nás to poznamenalo, bylo to absurdní a děsivé,“ popsal případ Parminder Kainth.

 

Nemocnice incident potvrdila. Přezkoumává ho vyšetřovatel.

tn.cz / Mediafax
Reklama