Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 28.11. 2011 15:24

Při přepadení nemocnice zastřelili jeptišku a Itala!

Dvojice ozbrojených lupičů přepadla nemocnici ve městě Kiremba na severu Burundi a zabila chorvatskou jeptišku a italského dobrovolníka, informuje v pondělí server italského listu La Repubblica.

Mezinárodní misionářská agentura (MISNA) oběti identifikovala jako "matku" Lukreciji Mamičovou a Franceska Bazzaniho původem z Verony.


Další jeptiška Carla Brianzová, původem z Itálie, při útoku utrpěla zranění, není ale v ohrožení života.


Všichni pracovali v nemocnici v Kirembě, kterou financuje diecéze v italské Brescii.

 

ČTĚTE TAKÉ:

HRŮZA! V Afganistanu ZASTŘELILI dva NĚMECKÉ TURISTY!


"Dva ozbrojení muži vnikli do sídla kongregace Ancelle della carità, které chtěli vyloupit," sdělil pro MISNA Michele Tognazzi, misionář z Fidei Donum. "Zastřelili chorvatskou jeptišku a pak uprchli v ukradeném autě. Vzali s sebou jako rukojmí Carlu a Franceska, který pracuje jako dobrovolník v asociaci Ascom di Legnago z Verony."


Osm kilometrů od nemocnice lupiči zastavili z obavy, že je dostihnou policisté. Rukojmí donutili vystoupit. "Franceska zastřelili z velké blízkosti. Sestře Carle se ale podařilo zachytit hlaveň pušky, kterou na ní mířili. To gesto jí zachránilo život. Útočník ale vytáhl nůž a pořezal jí ruce. Pak se lupiči dali na útěk," sdělil otec Michele.

maš tn.cz / Mediafax