Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.5. 2010 08:56

Při sérii útoků v iráckém Bagdádu zemřelo nejméně devět lidí

Nejméně sedm policistů a vojáků zemřelo a dalších 26 lidí bylo zraněno při sérii koordinovaných útoků na šesti kontrolních stanovištích v iráckém Bagdádu.

Ozbrojenci na čtyřech místech nastražili výbušniny, na dalších zaútočili jinými zbraněmi, informuje agentura Reuters.

 

Ozbrojenci zaútočili na dvě kontrolní stanoviště ve východní části Bagdádu, na tři v západních čtvrtích a na jedno místo ve východní čtvrti irácké metropole. Na čtyři místa nastražili bomby.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Bagdád bude obehnán zdí. Kvůli teroristům

 

Při útocích zemřelo devět lidí včetně sedmi policistů a vojáků, kteří na kontrolních stanovištích hlídkovali, dalších 21 lidí bylo zraněno. Mezi zraněnými jsou nejméně tři civilisté.

 

Útočníci napadli všech šest kontrolních stanovišť ve stejnou chvíli. „Byla to zpráva, že na nás mohou zaútočit ve stejnou chvíli v různých částech města, protože mají své buňky všude,“ uvedl nejmenovaný zdroj z iráckého ministerstva vnitra.

O několik hodin později zaútočili ozbrojenci v Bagdádu znovu. V jižní části irácké metropole odpálili bombu nastraženou na silnici ve chvíli, kdy kolem projížděli policisté. Exploze zabila dva civilisty a dalších pět zranila.

 

Irácká vláda zahájila minulý týden stavbu bezpečnostní zdi, která má oddělit metropoli Bagdád od okolních provincií a uchránit tak město před teroristickými útoky. Zeď by měla být hotová v polovině příštího roku.

 

Pak budou z centra města odstraněny zábrany a kontrolní stanoviště uvnitř Bagdádu, které tam byly zřízeny v letech 2006 až 2007 kvůli sektářskému násilí. Zábrany uvnitř města pravidelně způsobují dopravní zácpy, před útoky islamistů však obyvatele Bagdádu účinně ochránit nedokázaly.

tn.cz / Mediafax