Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 26.3. 2012 16:54

Potápěči vyzvedávali těla z vraku Concordie

Italští potápěči našli ve čtvrtek za pomoci podmořského robota dalších pět těl pasažérů, kteří se plavili na ztroskotané výletní lodi Costa Concordia. Nyní jsou těla z vraku lodi vyzvedávána.

Těla uvízla mezi dnem lodi a útesy toskánského ostrova Giglio, u kterého luxusní plavidlo v lednu ztroskotalo. Potápěčům nejspíš několik dní potrvá, než oběti vyprostí. Nález těl potvrdil šéf civilní ochrany Franco Gabrielli. Úřady nyní formálně pohřešují ještě dva pasažéry.

 

Vrak lodi bude podle starosty odtažen nejdříve v listopadu letošního roku.

 

PSALI JSME:

Potapěči našli dalších pět těl z Costa Concordie

 

Italský výbor pro ochranu životního prostředí informoval, že havárie lodi neměla na okolní přírodu ekologický vliv a "kvalita moře u Giglia zůstala nezměněna".

 

Toskánský ostrov, který žije především z cestovního ruchu a býval oblíbenou destinací rekreačních potápěčů, se proto před sezónou opět snaží přilákat turisty. "Giglio (česky lilie) zůstává květinou," hlásá heslo kampaně, která nabádá k návštěvě.

 

Costa Concordia ztroskotala v pátek 13. ledna v jižním Toskánsku. Luxusní, 290 metrů dlouhé plavidlo najelo na skalisko, které roztrhlo jeho bok pod čarou ponoru.

 

Loď, na jejíž palubě bylo 4234 lidí (některé zdroje uvádějí 4229), navedla posádka na útes u ostrova Giglio. Tam se Concordia převrátila na pravobok a částečně potopila. Při nehodě zahynulo 32 lidí.

 

tn.cz / mediafax / hru