Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.1. 2012 08:50

HNUS! Prodávali nemluvňata 20 let! V Itálii a Irsku je zneužívali

Mexická policie rozbila gang obchodníků s dětmi, který nemluvňata dával k adopci i do Itálie a Irska. Síť fungovala 20 let, informuje v sobotu agentura AFP.

Mexické úřady zadržely devět podezřelých, dva muže a sedm žen. Vyslýchaly také 15 Irů, žádného z nich ale neobvinily. Zatím není jasné, zda Irové věděli o ilegálnosti adopcí.

 

Dokumenty zabavené v jedné advokátní kanceláři dokazují, že "legalizace" dětí k adopci sahají až do roku 1990, uvedla Blanca Barronová z úřadu státního žalobce státu Jalisco. Policie zabavila rodné listy, dokumenty o adopci a účtenky pro biologické matky. Podezřelí právníci jsou nezvěstní.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Kuplíř prodával kamarádku. Nechával si platit pervitinem

 

Zatím není jasné, kolik dětí se stalo obětí. Policisté při raziích zachránili deset dětí, které předali sociálním pracovníkům. Čtyři z nich byly zřejmě sexuálně zneužívány.

 

Policii přivedla na stopu gangu rodina jednadvacetileté matky, která se pokusila prodat své dva syny. Rodina ženu nahlásila, policie ji zatkla.

 

Síť zřejmě hledala zákazníky pomocí reklam v místních novinách. Matkám platila lékařskou péči a 1200 peset (1800 korun) týdně.

tn.cz / mediafax / hru