Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 17. 8. 2014
Boje pokračují

Proruští separatisté sestřelili ukrajinskou stíhačku

Stíhačka MIG 29
Zdroj: isifa.com

Východoukrajinští povstalci sestřelili v noci na dnešek nad Luhanskou oblastí armádní stíhací letoun MiG-29. Oznámilo to dnes v Kyjevě ukrajinské velení.

Pilotovi se podařilo katapultovat a byl podle Kyjeva dopraven do bezpečí. Podle agentury Unian se stroj vracel z bojové akce, při níž zničil bojové postavení povstalců a velké množství jejich bojové techniky.


Povstalcům se od počátku povstání podařilo sestřelit už několik ukrajinských letadel, kromě nadzvukových stíhaček MiG-29 to byly zejména bitevníky Su-25 a několik bezpilotních aparátů. Záměna s vojenským letadlem podle názoru některých expertů způsobila i tragický konec malajsijského dopravního letadla, na jehož palubě v polovině července po zásahu raketou zahynulo bezmála 300 lidí.


Z Luhanské i sousední Doněcké oblasti dnes ukrajinská média hlásí další těžké boje. V Doněcku v noci při ostřelování z granátometů a raketometů zahynulo nejméně deset civilistů a osm dalších bylo zraněno. Po celém městě znovu zněly exploze dělostřeleckých granátů, z jejichž odpálení se armáda a povstalci vzájemně obviňují.


Podle ukrajinského velení dnes v noci povstalci ostřelovali raketami obec Chrjaščuvate, která leží jihovýchodně od Luhanska na strategické silnici spojující město s ruskou hranicí. Právě po ní má být dopravena humanitární pomoc, o níž Kyjev a Moskva vyjednává.


Podle serveru Cenzor byla vesnice prakticky srovnaná se zemí. Údaje o obětech zatím nejsou k dispozici. Ostřelování je zřejmě součástí snahy povstalců dostat pod kontrolu úsek silnice, který v minulých dnech obsadily jednotky ukrajinské armády.

tn.cz / ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

17.8. | 10:54 satanastatanas
9
NOjo, jasne, Novorusko si ostreluje sve vlastni uzemi.. TOhle je lez hodna ...
17.8. | 13:13 lololax
-11
Proruští separatisté? Dle mého jsou to teroristé! 295 lidí zemřelo a jejich ...
18.8. | 17:57 satanastatanas
1
Náhlasit nevhodný komentář
USA vedly valku proti vlastnimu lidu stejne jako POROSENKO:: INDIANY VYHLADILI A TY CO ZBYLY ZAVRELI DO REZERVACI:: A TADY TI OPICACI DAVAJI SKOLENI O DEMOKRACII:: MAKAK MA STESTI ZE NEZIJE V 60-tych LETECH:: TO BY NESMEL ANI DO AUTOBUSU PRO BILE; NATOZ DO BILE CHATRCE::
18.8. | 16:49 haha33
1
Náhlasit nevhodný komentář
satanáš, když se podívá člověk na historii, tak USA vždycky vedla válku jinde viz "200 let terorismu USA: Přehledný seznam všech amerických válečných zločinů, teroru a válek" a prý to není pravda :-))) kvákalo někde nějaké trhlé pometlo :-))) to by se každý diskutér měl povinně naučit a ...
18.8. | 16:21 satanastatanas
0
Náhlasit nevhodný komentář
USA a USáci = nejnebezpečnější stát a národ světa. Jsou jako morem a ebolou infikovaná tasemnice. Mám zato, že tahle americká tasemnice připravuje světovou válku. Vedenou ovsem v Evrope,.
18.8. | 15:59 satanastatanas
0
Náhlasit nevhodný komentář
Penis-sherku, ty , tisic km vzdalenej se starej o vas borrdel. Guverner statu Misouri vyhlasil ve meste Ferguson vyjimecny stav. Uz pres tyden tam probihaji rasove nepokoje.. To nejsou opice co se bouri,, opravdicka opice je v USA jen jedna a ta sedi ve Fasingtonu..
18.8. | 15:56 satanastatanas
2
Náhlasit nevhodný komentář
Ono vsechno nasili prinasi obeti..Kdyby nackove z Kyjeva nevedli valku proti tem, co snimi nic nechteli mit spolecneho nepadali by letadla, neumirali lide ve mestech a byl by klid a mir tak jak je treba na Krymu..Nikym nevolena junta nema pravo nikym nevolenym povstalcum co diktovat..A uz vubec ne ...
18.8. | 15:42 haha33
1
Náhlasit nevhodný komentář
punisher -ty musíš být převeliký ubožák, že uvádíš jména a jak se zmetku jemenuješ ty- ty čuráčí mládě :-)))))
18.8. | 15:41 haha33
0
Náhlasit nevhodný komentář
pan the- taky jsem slyšela ten názor o sestřelení letadla ukrajinou a byl to nějaký vyšetřovatel který se v té oblasti pohybuje. Tak jsem hned usoudila, že tento názor, se nám nehodí, tak ho zašlápneme. Ale kdo už by měl říct pravdu než nezávislý vyšetřovatel... Takže kdo zná historii UK je mu to ...
18.8. | 15:05 zidovskanova
0
Náhlasit nevhodný komentář
punisher666: proč si myslíš že jsem pan-the ?? Protože znám pravdu ?? Tak ty musíš mít v té hlavě dobře nasráno
18.8. | 14:46 punisher666
0
Náhlasit nevhodný komentář
vasiku trousilovic, ty jedne rasistickej vypatlance, proc v sobe toho homosexualka tak potlacujes a nenechas ho bujit?jednak by se ti ulevilo a treba bys pak nebyl az tak enrmni zmrd. prdel mas jiste vytahanou dost, kdyz se ti tam rochni pan-the, curaci hlava. buka by mozna negramotni separatisti ...
18.8. | 14:42 punisher666
0
Náhlasit nevhodný komentář
lol koukam, ze rasista a homofob pan-the drive svoboda jan, curaci hlava si zas pozakladal hromadu nicku, aby se tu moh sam se sebou ukajet a jeste ke vsemu si pritom stopro masiruje konecnik. tolik sracek vytlacit najednou nejde, pokud neni rit radne vytahana. curaci hlavo nevim, co bylo na ...