Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.4. 2013 17:13
dohady a konspirace

Zakázaná teorie o Bostonu! Co když to bylo úplně jinak, ptají se vyděšení Američané

Co se stalo v Bostonu? - 5
Zdroj: Twitter
Co to je za lidi? K jaké patří jednotce? Co mají v batohu?

Bylo jasné, že i po teroristickém útoku na bostonský maraton se rychle objeví konspirační teorie, jejichž zastánci budou tvrdit, že všechno bylo jinak. Bylo tomu tak i po útoku na Dvojčata v roce 2001.

Je to tak vždy. Po každém teroristickém útoku se objeví skupina lidí, kteří nesouhlasí s oficiálními závěry vyšetřovacího týmu. Začínají se ptát a hledat důkazy, že všechno bylo jinak.
 

Konspirační vody po útoku na bostonský maraton pořádně rozvířil nezávislý novinář Dan Biondi. Ten se na tiskovce agentů FBI natvrdo zeptal, zda v explozi má prsty vláda. Dotaz, který se zdál být v tu chvíli naprosto nevhodný, byl smeten ze stolu.
 

Jenže šílená spekulace, že za útokem na maraton nestojí bratři Carnajevové pocházející z Dagestánu či Čečny, si žije dál svým životem. A o tom, že nejde o fantazírování dvou tří šílených jedinců, svědčí i to, že "bostonské konspirační teorii" a jejím následkům se věnuje i prestižní internetový deník Huffington Post.
 

Konspirační teorie, které se snad nejvíc v dějinách objevily po útoku z 11. září 2011, jsou nebezpečné tím, že podrývají oficiální závěry vyšetřovaní, štěpí veřejnost a rozbíjejí loajalitu k vládě a jejím představitelům.
 

Neudělali to, hodili to na ně agenti, říká matka podezřelých
 

Dan Biondi se na tiskovce zeptal, jak se FBI bude stavět k tomu, že na fotografiích z Bostonu se kromě dvou bratrů z Čečny objevuje další množství mužů, kteří mají na zádech batohy a jsou oblečeni jako jeden tým.
 

Co se stalo v Bostonu? - 1
Zdroj: Twitter

 

Biondi položil provokativní otázku, kdo jsou tito muži, k jaké patří jednotce a jaký měli v Bostonu úkol. Agenti FBI jeho dotazy smetli ze stolu s tím, že fotky těchto mužů pochází z nedůvěryhodných zdrojů a zbytečně odvádí pozornost od hlavního vyšetřování.
 

Biondi se odpovědi nedočkal. Nicméně ptát se nepřestává. Na svém internetovém blogu žádá dál vysvětlení, co jsou tito muži zač a jaký měli v Bostonu úkol. A rozhodně není sám, koho to zajímá. Internetová diskuzní fóra jsou plná názorů rozhořčených lidí, kteří jsou přesvědčeni, že v té pravdě, která jim byla nalita, ještě něco "plave".
 

Co bude dál? Známe to z historie útoků z 11. září. Oficiální závěry vyšetřovatelů budou dál napadány a nakonec někdo z řad konspirátorů napíše knihu třeba s názvem Pravda o útoku na bostonský maraton.
 

Na co se konspirátoři ptají:
 

* Na všech záběrech průmyslových kamer, kde bratři Carnajevové kráčí s batohy, jdou velmi lehce. Nezdá se, že v batohu mají něco těžkého. Už vůbec ne, že by tam měli papiňáky naplněné ložisky a šrouby. 
 

Zdroj: YouTube.com

 

* Kdo jsou muži v tmavých bundách a béžových kalhotech. Proč působí jako jednotka? Co mají v batožině? Proč jejich batohy vypadají stejně, jako batohy bratrů Carnajevových?
 

Co se stalo v Bostonu? - 2
Zdroj: Twitter

 

* Podle informací deníku Boston Globe se před marathonem konalo ve městě cvičení speciálních jednotek pro boj s terorismem. Souvisí to nějak s následným útokem na maraton? Nebyla smrtící exploze řízená? Nešlo o cvičení naostro?
 

14

Kdo je na těchto záhadných fotkách?

Zdroj: Twitter

Co se stalo v Bostonu? - 6

Co to je za muže? Co to má v ruce?

Hodnocení:


 

ČTĚTE TAKÉ: 

Za 20 let zemřelo při teroristických útocích v USA 3500 lidí

sta TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

20.4. | 15:49 petro_cz
15
Neni divné, ze je hned strílí?
20.4. | 16:41 lada48
-3
petro_cz 20.4.2013 15:49 Mohl ses přihlásit, že jim vše rozmluvíš a přesvědčíš ...
22.4. | 14:39 mferdik
-3
Náhlasit nevhodný komentář
moje konspirační teorie zní: Není podstatné kdo a jak to provedl.
22.4. | 14:37 mferdik
3
Náhlasit nevhodný komentář
moje konspirační teorie zní: Není podstatné kdo a jak to provedl. Podstatné je to, co to vyvolalo. Strach obyvatelstva z podobných individuí pohybujících se po ulicích. A proč to mělo vyvolat strach? Protože se mluví v USA o zpřísně ní podmínek pro držení zbraní. Jaký ten strach bude mít efekt? ...
21.4. | 13:34 m testo
-1
Náhlasit nevhodný komentář
nechápu Vaši reakci...neměl byste to spíše udělat Vy?
21.4. | 13:29 Pavel Mašek
0
Náhlasit nevhodný komentář
mtesto....... najeďte si na vlastní rozum. Otevřte si celý mozek a klikněte na logiku. Projeďte všechny soubory týkající se onoho výbuchu, seřaďte je všechny vedle sebe a věřím, že výstup Vám dá celkem jasno. Pokud ne, tak vypněte PC a běžte se ven projít. Je tam hezky.
21.4. | 13:10 m testo
0
Náhlasit nevhodný komentář
aha, že by recenze? takže video je volně dostupné na ABC NEW. Číslo videa je 18961113. Má název Boston Marathon Explosion Was 'Horrifying'.
21.4. | 13:03 m testo
0
Náhlasit nevhodný komentář
http://abcnews.go.com/US/video/boston-marathon-exp... proč se neobjevil celý link...
21.4. | 12:46 m testo
-1
Náhlasit nevhodný komentář
najeďte si na 02:00 minut, kde se objeví vyšetřovatel a odchází, s ním i krev na chodníku, v pravém dolním rohu...je to volně dostupné video na ABC News. Otevřeno ke konspiracím. http://abcnews.go.com/US/video/bosto...
21.4. | 12:40 nelzi
3
Náhlasit nevhodný komentář
Nevěřím ani informacím o 11. září. Američané hrají velkou hru a divadlo.
21.4. | 10:41 Bohumír Trnka
0
Náhlasit nevhodný komentář
zacotomame je zbytečné reagovat na takové zombie jako je pravdaalaska. Znal je už Mikuláš Dačický a řekl o nich: "Pařez zůstane pařezem a vůl volem".
21.4. | 10:19 Pavel Mašek
0
Náhlasit nevhodný komentář
nova22..... mohu Vás ujistit, že já bych v roli matky atentátníka udělal to samé za každých okolností. Za prvé by přiznáním, že jsem mohl jen tušit, že něco není v pořádku, na sebe upoutal pozornost a mohl bych být obviněn se zatajování a napomáhání trestného činu. Za druhé budu vždy bránit své ...