Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.9. 2013 21:35
co bude dál?

Kramný se dozví, jestli ho policie pustí DOMŮ! Víme vše o klíčové schůzce s Egypťany!

Kramný - Egypt, sestra
Zdroj: Archiv Petra Kramného/ Isifa/ Thinkstockphotos

Co bude dál s Petrem Kramným, který nadále nemůže odjet z Egypta kvůli záhadné smrti jeho manželky a dcerky? Posun v případu by měla přinést klíčová schůzka mezi českými diplomaty a egyptskou prokuraturou. Uskutečnit se má v polovině tohoto týdne.

Čeští diplomaté si kvůli stále nevyjasněnému úmrtí dvou Češek vyžádali minulý týden schůzku s egyptskými vyšetřovateli, kteří doposud české straně předali k případu jen kusé a nejasné informace. Česká strana proto bude žádat nové podrobnosti, aby získala lepší představu o tom, co se nyní s Petrem Kramným v Egyptě děje a co ho ještě čeká.
 

Reklama


Mluvčí českého ministerstva zahraničních věcí Johana Grohová dnes TN.cz řekla, že schůzka by se měla uskutečnit již brzy. "Spíše někdy uprostřed týdne," uvedla s tím, že konkrétní den ještě upřesněn nebyl. Upozornila nicméně, že jednání může být i zrušeno či odloženo, byť tomu prozatím nic zásadního nenasvědčuje.

 

Minulý týden se uskutečnilo jednání s egyptským ministerstvem zahraničí, které ale nic nového nepřineslo. Důležitější je, co na plánované schůzce řeknou zástupci prokuratury, která záhadnou smrt Moniky a Klárky Kramných vyšetřuje.
 


"My jsme zatím žádné nové informace nezískali. Vzhledem k tomu, že káhirská prokuratura teď tento případ řeší, je tím primárním zdrojem informací," uvedla mluvčí ministerstva.


Případem Petra Kramného se za českou stranu v Egyptě intenzivně zabývá především konzulka z velvyslanectví v Káhiře. Právě ta má českou stranu na schůzce zastupovat. Po zástupcích prokuratury bude žádat hlavně další podrobnosti z vyšetřování.
 


Zajímat se ale bude také o to, zda vyšetřovatelé Kramnému prodlouží lhůtu, po kterou nesmí ze země na Nilu odcestovat. "Chceme zjistit, jak to s tím vyšetřováním vypadá. A pochopitelně budeme tlačit na úřady, aby nám vysvětlily, proč je ten pán nadále v Egyptě a není mu umožněno odcestovat," uzavřela Grohová.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Mohla se Monika a Klárka otrávit něčím v moři? Víme, jakým způsobem rybí jedy zabíjejí

 

 

tn.cz / zdg
Reklama