Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.9. 2013 21:35
co bude dál?

Kramný se dozví, jestli ho policie pustí DOMŮ! Víme vše o klíčové schůzce s Egypťany!

Kramný - Egypt, sestra
Zdroj: Archiv Petra Kramného/ Isifa/ Thinkstockphotos

Co bude dál s Petrem Kramným, který nadále nemůže odjet z Egypta kvůli záhadné smrti jeho manželky a dcerky? Posun v případu by měla přinést klíčová schůzka mezi českými diplomaty a egyptskou prokuraturou. Uskutečnit se má v polovině tohoto týdne.

Čeští diplomaté si kvůli stále nevyjasněnému úmrtí dvou Češek vyžádali minulý týden schůzku s egyptskými vyšetřovateli, kteří doposud české straně předali k případu jen kusé a nejasné informace. Česká strana proto bude žádat nové podrobnosti, aby získala lepší představu o tom, co se nyní s Petrem Kramným v Egyptě děje a co ho ještě čeká.
 


Mluvčí českého ministerstva zahraničních věcí Johana Grohová dnes TN.cz řekla, že schůzka by se měla uskutečnit již brzy. "Spíše někdy uprostřed týdne," uvedla s tím, že konkrétní den ještě upřesněn nebyl. Upozornila nicméně, že jednání může být i zrušeno či odloženo, byť tomu prozatím nic zásadního nenasvědčuje.

 

Minulý týden se uskutečnilo jednání s egyptským ministerstvem zahraničí, které ale nic nového nepřineslo. Důležitější je, co na plánované schůzce řeknou zástupci prokuratury, která záhadnou smrt Moniky a Klárky Kramných vyšetřuje.
 


"My jsme zatím žádné nové informace nezískali. Vzhledem k tomu, že káhirská prokuratura teď tento případ řeší, je tím primárním zdrojem informací," uvedla mluvčí ministerstva.


Případem Petra Kramného se za českou stranu v Egyptě intenzivně zabývá především konzulka z velvyslanectví v Káhiře. Právě ta má českou stranu na schůzce zastupovat. Po zástupcích prokuratury bude žádat hlavně další podrobnosti z vyšetřování.
 


Zajímat se ale bude také o to, zda vyšetřovatelé Kramnému prodlouží lhůtu, po kterou nesmí ze země na Nilu odcestovat. "Chceme zjistit, jak to s tím vyšetřováním vypadá. A pochopitelně budeme tlačit na úřady, aby nám vysvětlily, proč je ten pán nadále v Egyptě a není mu umožněno odcestovat," uzavřela Grohová.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Mohla se Monika a Klárka otrávit něčím v moři? Víme, jakým způsobem rybí jedy zabíjejí

 

 

tn.cz / zdg

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

16.9. | 13:09 Jiří mádle
12
No a pak, že se nic neděje. Prakticky se průběh vyšetřování i délka jeho trvání ...
16.9. | 13:17 Věra Valešová
-13
Ja pnu Kramne u preji at to dobre dopadne.
17.9. | 12:29 petmato
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Já jsem dneska mluvil se sousedem a ten říkal,že ta veravalesova je největší kráva v republice
17.9. | 08:55 bobin135
1
Náhlasit nevhodný komentář
Už vím, kdo napsal babičku, on a jeho brácha.
16.9. | 23:18 kundopal
-2
Náhlasit nevhodný komentář
veravalesova: ja jsem se dnes bavil s panen okresnim hejtmanem a ten tvrdil,ze tu valku vyhrajeme!!!!
16.9. | 22:59 wemo
6
Náhlasit nevhodný komentář
P.K chtěl původně na Slovensko .. průser byl v tom že na Slovensku nemaj ramadán .....
16.9. | 22:54 Věra Valešová
-8
Náhlasit nevhodný komentář
Dnes jsem se bavila o tomto pripade s jednou znamou,ktra byla nekolikrat v eg na dovolene a ta mne rekla, ze takovy b..v hotelu jako je tam nevidela nikde.Ze by se nedivila kdyby se neceho zavadneho napily.Byla i v Turecku ,ale takovy b.. tam nebyl.
16.9. | 22:42 wadex
6
Náhlasit nevhodný komentář
Vyzývám Egypťany aby nám sem toho vraha nepouštěli a popravili si ho raději doma.
16.9. | 22:37 mariemv
6
Náhlasit nevhodný komentář
babapsi 16.9.2013 19:39. Ano, nějaká kamarádka poskytla informaci o tom, že Monika nechtěla do Egypta, že ji PK přemlouval a psal zamilované SMS (to ostatně řekl i jeho spolupracovník) a jak se s ní na tu dovolenou těší. Je fakt, že to bylo jen v tištěné podobě, takže nemusí to být úplně ...
16.9. | 22:15 kundopal
-2
Náhlasit nevhodný komentář
petice na 2 veci...tam se muze kazdej pod 1 ip zapsat 10krat...a ze se tam podepsala mk pk a dokonce kk,tak to svedci za vse...tam se podepisuji jenom dementi vzlaste blbky... chlapi petovi fandej jinak,jako ja...drz se chlape,jses postrach vsech zlatokopek...chlap co si nenechal sratt na ...
16.9. | 21:23 Micha Paragraph
3
Náhlasit nevhodný komentář
@ebiii: Tak v tomhle vám musím dát pravdu a k tomu hned dodat, že žádná petice (pro ani proti p. PK) nepomůže. Ministerstvo zahraničních věcí jede vlastním tempem. Žadné porušení, tím se myslí unikaní informacích, nesmí vyjít na venek. Musí tak dlouho hledat, až něco jistého najdou. K tomu patří ...
16.9. | 21:03 haha33
4
Náhlasit nevhodný komentář
souhlas a velké pro toman jinak největší hlouposti plácají ti, kteří v E. nebyli, o jejich náboženství nic nevědí a ani co se tam v současnosti děje. Je nesmysl aby někdo chtěl zabít ženu s dítětem a nikoho jiného, aby je otrávila uklízečka vodou v zavřené petce, kuchaři, jídlo, které jedli ...