Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.2. 2014 10:33
smutný příběh

Radost i žal: Mrtvá žena (32) porodila zdravého chlapečka

Dylan Benson
Zdroj: facebook.com

Nastávající maminka v prosinci záhadně zkolabovala a lékaři ji prohlásili za mrtvou. Nyní porodila zdravého syna. Tatínek dítěte se svěřil se svými pocity. Ztratil milovanou ženu, ale má zdravého chlapečka.

Dvaatřicetileté Kanaďance Robyn Bensonové lékaři v prosinci diagnostikovali mozkovou smrt, ale její tělo udržovali dále na přístrojích zajišťujících vitální životní funkce. Podařilo se jim tak dokázat, že po šesti týdnech porodila syna Ivera.
 

Robyn byla těhotná 22 týdnů, když zkolabovala v důsledku masivního a nevysvětlitelného krvácení do mozku. Lékaři už ji nedokázali zachránit a prohlásili ji za mozkově mrtvou. Na žádost jejího zdrceného manžela Dylana ji ale napojili na přístroje, aby mělo jejich nenarozené dítě lepší šanci přežít.
 

A podařilo se. Dylan Benson na svém facebookovém 8. února s pýchou oznámil, že se mu v narodil zdravý syn Iver Cohen Benson. Jeho žena, kterou si vzal před pouhými sedmi měsíci, zemřela den poté, když ji lékaři odpojili od přístrojů.

 

 

Chlapeček Iver se narodil v 28. týdnu těhotenství a vážil 1275 gramů. "Je to ta nejlepší a rozhodně i nejhorší věc, jaká se v mém životě stala," uvedl dvaatřicetiletý pracovník informačních technologií a ke svému sdělení připojil fotografii, na které drží v náručí drobounkého novorozence napojeného na hadičky.
 

"Tohle píšu s těžkým srdce a zároveň velkou hrdostí. V sobotu se mi narodil syn, v neděli jsem se musel rozloučit s jeho maminkou. Robyn mi chybí víc, než se dá vyjádřit slovy. Byla to ta nejlepší žena, jakou jsem kdy potkal. Bud žit navždy v mém srdci a v Iverovi, který je tím nejcennějším, co v životě mám," napsal si na facebook.

 

Dylan Benson
Zdroj: facebook.com Brali se teprve před sedmi měsíci, v prosinci zemřela, nyní mu porodila syna

 

ČTĚTE TAKÉ:

Posedlost postavou, která může zabít její dítě: Šílená těhulka jí jen banány

Oprah Winfrey skrývala tajemství: Umřelo jí dítě, které měla se strýcem

hel TN.cz
Reklama