Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.10. 2011 15:10

ŘEKOVÉ SE BOUŘÍ proti ÚSPORÁM! Policie zasáhla SLZNÝM PLYNEM

Řecká police se před tamním parlamentem střetla s demonstranty, kteří protestují proti dalšímu utahování opasků. Musela proti nim použít i slzný plyn, informovala ve středu agentura AFP.

Reportér AFP viděl zhruba 200 mladých lidí, kteří zaútočili proti ocelovému plotu, jenž by měl chránit parlament. Před ním se shromáždilo zhruba 70 tisíc nespokojených Řeků.
 

Řecká policie uvedla, že více než 125 000 lidí se zapojilo do protestů proti úsporným opatřením a nepopulárním reformám po celé zemi. Jedná se o vůbec největší demonstrace od začátku dluhové krize. Vedle Atén další protesty hlásí i Soluň, Patras či Heraklion.
 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA:

 

 

Podle agentury Reuters je nálada v davu nepřátelská. Lidé mají v rukou transparenty s nápisy jako "Vláda musí nyní padnout“ či „Kupředu lidé, teď nebo nikdy vyhoďme vládu, EU a MMF“.

ČTĚTE TAKÉ:

V Řecku stávkují UŽ I NOVINÁŘI!
 

"Dneska a zítra bude největší generální stávka, největší mobilizace řeckého lidu proti nespravedlivým, protisociálním a neefektivním opatřením, které vypracovala vláda a mezinárodní věřitelé,“ sdělil Yiannis Panagopoulos, šéf GSEE, jež zastřešuje pracovníky v soukromém sektoru.
 

"Úsporná opatření nás pomalu zabíjí. Dneska tu bude válka a já se jí zúčastním,“ řekl 75letý důchodce Dimitris Panagiotopoulos.
 

Do práce nepřišli státní zaměstnanci, učitelé, námořníci, řidiči taxi, pracovníci daňových úřadů, zatímco lékaři řeší pouze akutní případy. Stávky se účastní i drobní obchodníci či pekaři, odhaduje se, že vzniknou potíže kvůli nedostatku pohonných hmot, protože protestují i provozovatelé čerpacích stanic.

tn.cz / Mediafax

Diskuze

20.10. | 20:43 grugeo
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ti mladí to bohužel "ods*rou. Čímdál víc mi to připomíná hru "letadlo". A ne jen v Řecku!!...
20.10. | 07:20 Petr Nečas
0
Náhlasit nevhodný komentář
johnypragl: Si vybouří akorát tak státní bankrot a potom ještě horší podmínky
20.10. | 01:38 Jan Polček
0
Náhlasit nevhodný komentář
tam maji aspon odvahu se bourit ,ale tady jsou vsichni posrani za usima !!
19.10. | 21:32 Petr Nečas
0
Náhlasit nevhodný komentář
<(i)>negramot, kterej si tady HRAJE na emigranta s IP adresou 80.143.broadb.....iol.cz: O tom teploměru to řekni těm, co ošetřujou tu tvoji rozhoďnožku, určitě budou mít pochopení, primitive
19.10. | 21:31 undatra
0
Náhlasit nevhodný komentář
Nechtělo by to přitvrdit ? Slzný plyn je málo .Sakramenská lůza bude protestovat proti ožebračování ,ta drzost ! Jednou něco vláda schválí ,tak je to svaté .Pakáž z ulice nemá co mluvit do politiky . Sakra nějak jsem se rozhorlil , připomíná mi to dobu nedávno minulou ,v Maďarsku a v Polsku se ...
19.10. | 21:16 inocsulreb
0
Náhlasit nevhodný komentář
No strkat teplomer do prrdele se taky neni treba dlouho ucit..Navic kdyz je po ruce fotr melm..To se to zasouva..
19.10. | 20:47 inocsulreb
0
Náhlasit nevhodný komentář
No i ten mesicni kurz by te trochu zcivilizoval..Na tebe dneska -malej dvur a velkej bic..Nic jineho..
19.10. | 19:54 Petr Nečas
0
Náhlasit nevhodný komentář
<(i)>negramot, kterej si tady HRAJE na emigranta s IP adresou 80.143.broadb.....iol.cz: To víš, to není měsíční kurs pro blbce, co točej kolečkem a pro jeho blbce potomky, kteří taky neumí nic jinýho
19.10. | 19:17 viam
0
Náhlasit nevhodný komentář
Nebojte, další dary se už chystají.
19.10. | 19:15 inocsulreb
0
Náhlasit nevhodný komentář
(i)-Vysoka skola exhibicionistu? VSE,dobytku?