Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 8. 8. 2013
Hrozí jim 10 let

Řidič autobusu Student Agency v Norsku pašoval 9 kilo marihuany!

Autobus Student Agency
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto

U dvou Čechů zadržených v dubnu v Norsku kvůli drogám prý policie našla devět kilo marihuany. Jeden ze zadržených byl řidič autobusu Student Agency, druhým byl Čech dlouhodobě žijící právě v Norsku.

Před několika měsíci zadržela v Norsku norská policie autobus společnosti Student Agency a také dva jeho řidiče. Jeden z řidičů byl ale v červnu z vazby propuštěn. Druhý v ní společně s Čechem dlouhodobě žijícím v Norsku zůstává. Podle policie pašovali devět kilogramů marihuany. Informaci přinesl portál iDnes.cz.
 

Dva řidiče zadržela norská policie 20. dubna v oblasti Osla i s autobusem. Cestujícím musela Student Agency zaplatit letenku zpět do Česka, autobus pak byl přivezen do republiky začátkem května. Češi jsou podle iDnes.cz obviněni nejméně ze dvou případů pašování drog.
 

Celkem bylo v případu obviněno jedenáct lidí, osm z nich jsou občané Norska, a vyšetřováno je dalších sedm Norů, kteří údajně pašované drogy kupovali a uchovávali. Portál iDnes.cz se odvolává na zdroje blízké vyšetřování.
 


"Za několik týdnů bude vyšetřování hotové, výsledky pak podáme na státní zastupitelstvo. Kdy bude soud, zatím nevíme. Věřím, že to bude ještě letos," řekl portálu norský policejní advokát Knut Inge Stavang. Také propuštěný řidič je nadále obviněný, píše iDnes.cz.

tn.cz / ČTK / hmr