Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 24.3. 2012 13:01

Rok po tsunami v Japonsku se objevila loď, kterou obří vlna odnesla - v Kanadě!

Rybářská loď, ilustrační foto
Zdroj: oficiální zdroj
(ilustrační foto)

Obrovskou loď našli u svých břehů Kanaďané. Vyšlo najevo, že se jedná o plavidlo, které strhla loňská vlna tsunami v Japonsku.

Japonská rybářská loď, ztracená při loňské tsunami, se objevila u západních břehů Kanady. Plavidlo urazilo více než 5633 kilometrů, informuje v sobotu webový portál listu Daily Telegraph.

 

Šestačtyřicetimetrová loď se ztratila na ostrově Hokkaidó po masivní vlně tsunami, která zasáhla Japonsko loni v březnu. Kanadská pobřežní stráž ji nyní spatřila u pobřeží provincie Britská Kolumbie.

 

Loď převrácená na bok je prvním pozůstatkem japonské tsunami, která doplula k Severní Americe. Odhaduje se, že k pevnině by dorazila za dalších 50 dní, Kanaďané ji ale vyloví dříve.


ČTĚTE TAKÉ:

GALERIE: Japonsko rok po ničivé tsunami

 

Kanada a Spojené státy mohou v nejbližší době očekávat další přísun trosek. Senátorka amerického státu Washington Maria Cantwellová ve vysílání stanice KING 5 vyzvala k vytvoření speciálního plánu na jejich likvidaci.

 

"Statisíce pracovních míst ve státě Washington záleží na zdravém mořském ekosystému. Nemůžeme čekat, co s naším pobřežím udělají další trosky," uvedla senátorka přímořského státu sousedícího s Kanadou.

klab tn.cz / Mediafax