Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 27. 6. 2014
Asociační dohoda

Ruské varování: Přidružení Ukrajiny k EU bude mít vážné následky

Vlajka EU
Zdroj: isifa.com

Rusko ostře reagovalo varovným komentářem na podpis ekonomické části asociační smlouvy Ukrajiny s Evropskou unií. Vysoký ruský diplomat upozornil na "vážné následky" ukrajinského sblížení s Evropou, kremelský mluvčí zdůraznil právo Moskvy přijmout "příslušná opatření", bude-li mít asociační smlouva negativní dopady na ruskou ekonomiku.

Ukrajinský prezident Petro Porošenko podepsal v Bruselu asociační dohodu s EU. Podle náměstka ruského ministra zahraničí Grigorije Karasina bude mít smlouva pro Ukrajinu vážné následky. Omezí mimo jiné její svrchovanost. "Následky pro Ukrajinu i pro Moldavsko budou nepochybně vážné," dodal Karasin. Asociační smlouvu s EU podepsalo vedle Ukrajiny také Moldavsko a Gruzie.
 

Kremelský mluvčí Dmitrij Peskov prohlásil, že Rusko přijme blíže nespecifikovaná opatření pro ochranu své ekonomiky, jakmile se projeví negativní následky asociační smlouvy. Mluvčí blíže nespecifikoval povahu chystaných kroků, řekl jen, že obsah těchto opatření je "očividný". Podle Peskova se "bude podnikat vše, co je nezbytné pro ochranu ruské ekonomiky".
 


Agentura RIA Novosti dnes oznámila, že Rusko a EU chtějí v nejbližší době uspořádat jednání na expertní a ministerské úrovni, které by mělo vyjasnit sporné otázky pramenící z ukrajinského přidružení. Náměstek ruského ministra zahraničí Alexej Meškov agentuře řekl, že expertní rozhovory by se měly uskutečnit už v příštích dnech, ministerské jednání je naplánováno na 11. červenec.

TN.cz / ČTK / hmr

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

27.6. | 21:11 novus
5
A víte, jak to nakonec dopadne ? Že tuhle smradlavou a špinavou nacistickou ...
27.6. | 18:23 punisher666
-5
vsichni(ne jen ukrajina) voli cestu k zapadu misto k rusku. rusaci budou ...
6.7. | 09:45 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
bretislav pavelka: Kapitalismus se podle komančů hroutí už od roku 1870. Mezitím zkrachovaly všechny socialismy od Leninova přes Hitlerův až po Polpotův, ale soudruzi to pořád ne a ne vzít na vědomí.
3.7. | 13:44 bretislav pavelka
1
Kdy uz nekteri z vas....pitomcu pochopi, ze nastal konecny soumrak kapitalismu jako takoveho a zvoni mu hrana. Prectete si prispevek Donalda Trumpha ktereho z levicoveho mysleni podezrivat skutecne nemusime....
1.7. | 19:44 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-2
Trósile, mám radost, že vy bolševický rudý vši můžete jenom pičoovat na netu a to je tak všechno co můžete. Dějiny jdou jinou cestou a vy můžete s otevřenou tlamou pouze zírat. A to mi dělá obrovskou radost.
1.7. | 16:40 novus
2
Obecně platí, že opice patří do pralesa. Maximálně do zoo. Ovšem jsou i výjimky. Třeba opice z bílého baráku. Ta přednostně patří před mezinárodní soud pro válečné zločince. Za to, co na Ukrajině vyvolala.
1.7. | 16:07 novus
1
Nejvic toho komunisti projebali tim ze tvymu fotrovi neufikli vcas sulina..Tim umoznili tobe abys delal fotrovi vostudu..Hambari vosklivej...
1.7. | 10:27 novus
4
Drzko, za protektoratu, kolaboranti jako ty se taky bali osvobozeni a prichodu spojeneckych armad. a bali se opravnene, za kolaboraci s fasounama prisel trest. a Stejne dneska cela vychodni Ukrajina ceka, az je Rusaci osvobodi uz fasounu, kteri se v Kyjeve ilegalne zmocnili moci. no a modry vemena ...
1.7. | 08:28 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-2
Trósile, mám radost, že vy bolševický rudý vši můžete jenom pičoovat na netu a to je tak všechno co můžete. Dějiny jdou jinou cestou a vy můžete s otevřenou tlamou pouze zírat. A to mi dělá obrovskou radost.
1.7. | 08:27 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-1
Trósile, k úlu nemůžu, je am ten tvůj pkamioňáckej přizdisráč Thomas https://www.facebook.com/thomas.trousil?fref=ts
1.7. | 08:26 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-1
Trósile, za ty peníze, co se tady projebaly za 40 let komunistickejch experimentů mohlo bejt těch Mistralů deset
1.7. | 08:20 novus
1
Vcera si Rusti namornici prijeli do Francie prevzit prvni Mistral..Za ty penize, co strci CIrkevnim satanasum v restituci by cesko mohlo mit Mistraly tri...Uz je vidim jak jsou zakotveny u Streleckeho ostrova a na Kampe.