Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.3. 2014 06:26
Krize na Krymu

Rusko na Ukrajině podle Obamy a Abeho ohrožuje světový mír! Putin trvá na svém

Vladimir Putin a Barack Obama
Zdroj: isifa.com

Americký prezident Barack Obama a japonský premiér Šinzó Abe jednali telefonicky o situaci na Ukrajině a shodli se, že tamní Ruská intervence ohrozila světový mír.

Uvedla to dnes agentura Reuters s odvoláním na Bílý dům. "Oba lídři se shodli, že Ruské akce ohrožují mezinárodní mír a bezpečnost a zdůraznili, že je důležité zachovat svrchovanost a územní celistvost Ukrajiny," uvedl podle Reuters Bílý dům v prohlášení k jejich telefonickému rozhovoru.

 
 
Zavázali se také, že budou spolupracovat s ostatními partnery ve skupině G7 s cílem tlačit na Rusko. Barack Obama opět hovořil ve čtvrtek večer telefonicky se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem o situaci na Ukrajině a vyzval ho, aby přistoupil na diplomatické řešení krize.
 
 
V hodinovém rozhovoru Obama podle Bílého domu kromě jiného zdůraznil, že Ruský postup na Krymu je porušením svrchovanosti a územní celistvosti Ukrajiny. Tím Obama zdůvodnil i své odvetné kroky.
 
 
 
 
Ruský prezident Vladimir Putin dnes řekl, že mezi jeho zemí a Spojenými státy přetrvávají rozdíly v přístupu a hodnocení ukrajinské krize. Trvá na legitimitě svého postupu. Nové vedení v Kyjevě se podle Putina dostalo k moci protiústavním státním převratem a způsobilo zcela legitimní rozhodnutí ve východní, jihovýchodní a krymské oblasti Ukrajiny. "Rusko nemůže ignorovat volání o pomoc v této záležitosti a podle toho jedná, zcela v souladu s mezinárodním právem," uvedl podle Reuters Putin v prohlášení.

 

pet TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

7.3. | 08:03 Pavla Gráfová
10
Rusko ohrožuje světový mír? Nebýt Ruska, tak tady byla už v Evropě další válka. ...
7.3. | 08:34 reypal
-9
Záleží,kdo má v ruce tepší trumfy.To,že adof putin je lhář dnes ví celý svět.A ...
17.3. | 07:21 mysankova
5
Náhlasit nevhodný komentář
V mediich jsou same pomluvy a manipulace od tvurcu " noveho svetoveho radu "..Nemecko nezapomina na prohru proti Rusku a USA prahne po svetovlade....
17.3. | 06:54 mysankova
6
Náhlasit nevhodný komentář
At jde Obama radeji trhat okurky, a neplete se do politiky. Drzim palce Putinovi !!
17.3. | 06:54 mysankova
6
Náhlasit nevhodný komentář
At jde Obama radeji trhat okurky, a neplete se do politiky. Drzim palce Putinovi !!
8.3. | 16:39 Marie Zimová
8
Náhlasit nevhodný komentář
Na internetu se objevilo unikátní video, které zřejmě natočil jeden z tzv. demonstrantů za demokracii v Kyjevě, jejichž touha po demokracii a Západu se projevuje tak, že policisty upalují za živa, střílí do nich, katapulty do nich pálí dlažební kostky. Video odhaluje jejich praktiky a ukazuje, jak ...
8.3. | 11:46 Lubomír Jakubek
4
Náhlasit nevhodný komentář
omezená držko, znáš ještě jiná slova, než ta, kterými se prezentuješ??? Jsi ubohé nic.
7.3. | 21:01 karel holy
3
Náhlasit nevhodný komentář
Vsichni co mate misto mozku sklenenou kouli, prave hovori na CT24 vas skorobratr rusky zid s typicky ceskym jmenem Jefim Fistejn tak si to puste, blaboli stejne jako vy, akorat s tim rozdilem ze vyziduje vetsi finance nez vy.
7.3. | 20:12 vo253
2
Náhlasit nevhodný komentář
..VULVO, ty modrý kurvy už vychcipaly..
7.3. | 19:29 vo253
3
Náhlasit nevhodný komentář
..VULVO, 2.8%. To mluví za vše. ..
7.3. | 19:25 vo253
4
Náhlasit nevhodný komentář
..VULVO špinavče ty jsi největší chudák a zoufalec na netu. .. Co ty jsi za blba..
7.3. | 18:28 Marie Zimová
10
Náhlasit nevhodný komentář
Číná hrozí Americe Čína: Pokud Spojené státy americké nezmění svůj postoj k Ukrajině a tedy vystupování Ruské federace, je Čína ochotna zavést tvrdé ekonomické sankce, které by mohly Ameriku přivést na totální ekonomické dno. Zdroj: http://euserver.parlamentnilisty.cz/Articles/1519-...