Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 24. 12. 2009

Santa Claus přepadl banku, prý aby mohl zaplatit skřítkům

V americkém Nashvillu loupil muž převlečený za Santa Clause.

Muž převlečený za Santa Clause v úterý přepadl banku v americkém státě Tennessee. Zaměstnancům za přepážkou řekl, že "musí zaplatit skřítkům".

 

Poté s penězi uprchl, nikoli však v saních tažených soby, ale v automobilu. Napsal to ve čtvrtek britský deník The Times, podle kterého výši uloupené částky policisté nesdělili.

 

Muž do banky ve městě Nashville vstoupil v kompletním převleku za Santa Clause včetně klobouku a vousů, jen na očích měl černé brýle. Když ho zaměstnanci vyzvali, aby si je sundal, vyndal z tašky zbraň a řekl, že jde o přepadení.

 

"Bylo to trochu neuvěřitelné. Vlastně byl dost žoviální, což je děsivé," řekla svědkyně Richlyn Jonesová. "Vysvětlil, že vykrádá banku, protože Santa musí zaplatit skřítkům." Podle pověsti skřítci v Santově dílně vyrábí dárky, které pak Santa o Vánocích nosí dětem.

 

Policie odmítla sdělit výši ukradené částky. Po uprchlém zloději pátrá policie i Federální úřad pro vyšetřování (FBI). Případy přepadení v převleku Santa Clause údajně nejsou časté, ale dějí se. The Times uvádí jako příklad přepadení v roce 1927, kdy členem zločineckého gangu byl také muž v převleku Santa Clause. Gang tehdy v americkém Texasu zastřelil šest lidí a několik dalších zranil.

tn.cz / ČTK