Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 26. 5. 2011

Sebevražedný atentátník se odpálil přímo před policejní stanicí! 24 mrtvých

Sebevražedný atentátník odpálil ve čtvrtek bombu u policejní stanice ve městě Hangú na severozápadě Pákistánu. Výbuch zabil nejméně 24 lidí, píší agentury AFP a Reuters.

"Byl to sebevražedný útok na policejní stanici. Bomba v autě vybuchla na stanovišti poblíž stanice," řekl zástupce policejního inspektora Masúd Chán Afrídí.

 

"(Atentátník) Chtěl vyhodit do povětří budovu policie, ale místo toho vyhodil do povětří auto poblíž stanice," upřesnil mluvčí policie Fazal Najím.

 

Výbuch, ke kterému se zatím nikdo nepřihlásil, zranil nejméně 45 lidí. Zranění osmi z nich jsou vážná.

 

Sebevražedný atentát má patrně na svědomí hnutí Taliban. Jeho členové už se dříve v několika případech přihlásili k odpovědnosti za útoky na policisty nebo vojáky.

 

Hangú je územím, kde byly v minulosti zaznamenány násilné střety mezi menšinovými šíity a většinovými sunnity. Město se nachází blízko Péšávaru, který je baštou ozbrojenců z Talibanu a Al-Káidy.

 

Právě v Péšávaru ve středu najel sebevražedný atentátník autem naloženým výbušninami do policejní stanice, o život přišlo pět policistů a jeden voják. K odpovědnosti za útok se přihlásil pákistánský Taliban.

 

V pondělí Talibanci přepadli základnu námořnictva v Karáčí na jihu země. Zabili 10 vojáků a zničili dva letouny. Taliban akci označil za pomstu za smrt Usámy bin Ládina. Vůdce teroristické sítě Al-Káida zastřelilo americké komando 2. května v pákistánském Abotabádu.

tn.cz / Mediafax