Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?

Aktualizováno 1.8. 2013 14:51
vzácná nemoc

Šestiletý chlapeček vážící 125 kilogramů zemřel kvůli selhání srdce, rodina nemá na pohřeb

Zdroj: TV Nova

V Rumunsku včera zemřel neuvěřitelných 125 kilogramů vážící šestiletý chlapeček. Dítě v tomto věku přitom průměrně váží zhruba šestkrát méně. Hoch trpěl vzácnou chorobou, kvůli které měl neustále pocit hladu. Stejný osud přitom potkal i jeho bratra před čtyřmi lety.

"Když jsme dojeli do nemocnice, měl 41,5 stupně horečku, která neklesala. A dnes mu selhalo srdce," potvrdila zdrcená matka mladého chlapce. Zpráva o smrti druhého syna byla pro rodiče zničující. "Ani mě k němu nepustili. Bohužel nemáme ani peníze na pohřeb," zoufá otec.

 

Neovladatelná chuť k jídlu, neustálý pocit hladu, přejídání - to jsou příznaky takzvaného Prader-Willi syndromu, kterým trpí jedno z patnácti tisíc dětí. Jelikož má nemoc genetickou příčinu, je neléčitelná.

Smrti chlapečka ale šlo podle lékařů zabránit. "Kdyby byl diagnostikovaný včas, dostalo by se mu řádné péče a mohli bychom jeho smrti předejít," tvrdí lékařka Cristina Geormaneová.

 

Rodina žije v extrémních podmínkách a chudobě. Návštěvy lékaře jsou pro ně drahé. I přesto dávali na léčbu veškeré své prostředky. Podle sociální pracovnice se o syna starali v rámci možností dobře. "Nikdo v okolí nezmínil, že by se o něj řádně nestarali, nebo ho nechávali bez dozoru," potvrdila místní sociální pracovnice. Rodiče mají ještě tři děti. Ty podle lékařů genetickou poruchou naštěstí netrpí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

České děti jsou stále obéznější. Který kraj je na tom nejhůře?

Příběh, který dojímá k slzám: Muž bez tváře si vzal popálenou ženu

Badmintonista Koukal radí: Chlapi, nechte si zmrazit spermie!

Ondřej Koutský tn.cz / hru