Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 22. 10. 2011

SKANDÁL! Německá policie zatkla DVA RUSY podezřelé ze ŠPIONÁŽE! Operovali tam 20 let!

německá policie zatkla ruské špiony
Zdroj: Mediafax
Němečtí policisté zadrželi dva lidi, kteří jsou podezřelí ze špionáže pro Rusko. Ilustrační foto

Německá policie zatkla na západě země dva údajné ruské špiony, kteří měli v Německu operovat přes 20 let, informuje v sobotu agentura AFP. Jde o první takový případ od sjednocení Německa.

Německý týdeník Der Spiegel napsal, že muže a ženu zadrželi v úterý v jejich domě v Ballingenu mezi Stuttgartem a Kolínem nad Rýnem.


Ženu přistihli, jak poslouchá kódované zprávy.


Dvojice, jež obvinění odmítá, má německá jména a rakouské pasy. V nich se jako místo narození muže udává Argentina, žena se měla narodit v Peru. Vyšetřování již prokázalo, že jsou tyto údaje falešné.


Podle německého týdeníku se vyšetřovatelé domnívají, že pár začal se špionáží v Německu pro bývalou sovětskou KGB. Po pádu SSSR pokračoval ve své práci pro ruské tajné služby. Policie zatím netuší, jaká byla povaha jejich činnosti.


Německé tajné služby zalarmovalo odhalení sítě ruských špionů ve Spojených státech. Loni v červenci se špioni vrátili do Ruska výměnou za americké agenty.

tn.cz / Mediafax

Diskuze

22.10. | 22:10 Petr Dvořák
0
Náhlasit nevhodný komentář
jiriglnovak Vy to nechápete: "Naše" media, rozšiřující tuto zprávu předpokládají, že jsme na německé (resp. protiruské) straně. Nepřipouštějí si možnost, že je tomu naopak. Zrovnatak jako hýkali radostí, jak dobře byl zabit plukovník Kaddáfí najatými žoldnéři Nato. Už to by mělo ...
22.10. | 17:44 Jiří Novák
0
Náhlasit nevhodný komentář
"Kontrolní otázka: A copak němci nemají v Rusku své špióny?" Tato vaše zpráva je asi tak stejná senzace, jako že jsem se byl dneska ráno vyprázdnit análním otvorem.