Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 24. 9. 2011

Škatulata v Kremlu. Putin bude znovu kandidovat NA RUSKÉHO PREZIDENTA

Ruský prezident Dmitrij Medveděv v sobotu prohlásil, že na prezidenta by měl ve volbách příští rok kandidovat současný premiér Vladimir Putin, informuje agentura AFP. Putin zase navrhl Medveděva jako vůdce kandidátky vládní strany v parlamentních volbách.

"Myslím, že by bylo správné, aby sjezd podpořil kandidaturu předsedy strany, Vladimira Putina na post hlavy státu," řekl Medveděv na výročním sjezdu vládní strany Jednotné Rusko. Prezident Ruské federace zároveň ohlásil, že je připraven převzít "praktickou práci" ve vládě.

 

PODÍVEJTE SE

Putin se před volbami začíná předvádět

 

Putin ve svém projevu oznámil, že Medveděv povede kandidátku jednotného Ruska v prosincových volbách do Dumy. "Navrhuji, aby kandidátku Jednotného Ruska do Státní dumy ve volbách 4. prosince vedla hlava státu Dmitrij Medveděv," prohlásil neočekávaně ruský premiér.

Medveděv i Putin si role v dalším vedení země rozdělili již dávno. "Rád bych přímo řekl, že dohody o tom, co by se mělo udělat, co bychom měli dělat, jsme dosáhli již dávno, před několika roky," řekl Putin do potlesku delegátů sjezdu.

Mediafax