Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 19. 6. 2010

Skupina Backstreet Boys bojkotuje ropnou společnost BP

Členové hudební skupiny Backstreet Boys se rozhodli následovat skupinu Korn a na svém turné bojkotují britskou ropnou společnost BP. Informoval o tom v sobotu server Music-News.

Skupina Backstreet Boys, která je momentálně na turné ke své nové desce This Is Us, zakázala svým řidičům stavět na pumpách provozovaných BP.

 

Rozhodnutí kapel je reakcí na ekologickou katastrofu, kterou způsobuje únik ropy z poškozeného vrtu na dně Mexického zálivu.

 

"Je to katastrofa. Vždycky jsem se zajímal o ekologii a moře. Takže když vidím zvířata celá pokrytá ropou, rve mi to srdce," řekl zpěvák Nick Carter, který zároveň vyzval další hudebníky, aby se k bojkotu přidali.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Šéf BP: V nejhorším případě může ropa z vrtu tryskat ještě čtyř roky

 

Ropa unikající z vrtu od 20. dubna zasáhla pobřeží čtyř amerických států - Louisiany, Mississippi, Alabamy a Floridy. V třetině amerických vod Mexického zálivu je zakázán lov ryb. Je to nejmasivnější únik ropy v dějinách Spojených států, horší než ropná katastrofa po ztroskotání tankeru Exxon Valdez u Aljašky v roce 1989.

 

Podle posledních odhadů navíc do moře uniká mnohem více ropy, než se původně předpokládalo. Místo 20 až 40 tisíc barelů denně jí uniká 35 až 60 tisíc barelů.

 

Backstreet Boys vznikli v roce 1993. První debutovou desku vydali o tři roky později. Celkem vydali šest studiových alb, kterých se prodalo více než 100 milionů kusů. Získali několik nominací na cenu Grammy a třináctkrát se vyšplhali na špičku americké prodejní hitparády.

Mediafax