Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.9. 2011 14:18

Slovák STŘÍLEL uprostřed vesnice ZE SAMOPALU!

Muž ve slovenských Rybanech napodoboval loňský masakr v Devínské Nové Vsi a uprostřed vesnice střílel ze samopalu. Třicetiletý střelec používal slepé náboje, informuje v pondělí server topky.sk.

Incident se stal v neděli večer. Muž se sluchátky na uších chodil obcí a společně se svými pěti kamarády se bavil tím, že střílel jeden zásobník za druhým. Lidé před ním v panice utíkali.
 

Na místo do dvou minut po oznámení události dorazili policisté z okresního města Bánovce nad Bebravou a střelce zpacifikovali. Ukázalo se, že muž měl tzv. cvičný samopal, který je ale k nerozeznání podobný skutečné zbrani.
 

Muži hrozí až osm let za mřížemi.
 

Před více než rokem, 30. srpna 2010, zastřelil Ľubomír Harman na sídlišti v Devínské Nové Vsi sedm lidí. Pět obětí z romské rodiny – tři ženy, muže a dítě – zavraždil v bytě ve stejném paneláku, kde bydlel. Dalšího příbuzného svých sousedů zastřelil ve vchodu do domu.
 

Sedmou obětí se stala přihlížející žena, která vyšla na balkón. Policisté pak střelce obklíčili a postřelili ho. Útočník poté spáchal sebevraždu – střelil se do hlavy.
 

Při řádění střelce utrpělo dalších 15 lidí včetně policistů zranění.

tn.cz / Mediafax