Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 14. 12. 2010

Sněhová bouře zabíjí Američany. Už 15 mrtvých!

Zdroj: TV Nova

Sněhová bouře, která se o víkendu prohnala nad střední částí Spojených států, si vyžádala nejméně patnáct mrtvých. S jejími následky se obyvatelé postižených oblastí vyrovnávají jen s velkými obtížemi.

Střední část USA zasypala až padesáticentimetrová vrstva sněhu. Mrazivé počasí a bílá nadílka si vynutily uzavření několika dálnic a letišť, tisíce domácností zůstávají bez elektřiny. Silný mráz a vydatné sněžení se postupně rozšiřují i na severovýchod Spojených států, problémy se sněhem už ale hlásí i na jihu ležící Georgia.

 

ČTĚTE TAKÉ:

VIDEO KALAMITY: Sníh v USA zabíjí. Letiště mimo provoz!Sněhová kalamita ve středozápadním státě Indiana je součástí pomalu se pohybující bouře, která se přesunuje nad centrální oblastí Spojených států už od páteční noci. Husté sněžení zažilo Ohio, Pensylvánie a také New York. V některých oblastech napadlo 60 centimetrů sněhu.

Za sněhovou bouří postupuje mrazivý chlad s vichry, které sem přináší arktická vlna. V Indianě, Michiganu, Wisconsinu a dalších státech kvůli množství sněhu a mrazům byly uzavřeny školy.

Zájem o americký fotbal i v mrazu

Nicméně teploty 11 stupňů pod nulou nezabránily stovkám fanoušků amerického fotbalu, aby se postavili do fronty na vstupenky na noční zápas mezi minnesotskými Vikingy a newyorskými Giants. Zápas byl přeložen do Detroitu poté, co se v neděli pod těžkou sněhovou přikrývkou zřítila střecha fotbalového stadionu v Minneapolisu, kde se měl původně souboj odehrát.

tn.cz / ČTK
Reklama