Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.2. 2013 10:54
co se doopravdy stalo?

ŠOKUJÍCÍ PODEZŘENÍ: Výbuchy v Rusku nezavinil meteorit, ale tajná superzbraň!

Dopad meteoritu očima Rusů

Den po apokalyptických událostech v okolí Čeljabinsku se na ruském internetu čím dál častěji objevují spekulace, co stálo za ničivými výbuchy.

"Vláda nás klame. Nebyl to žádný meteorit, ale nová zbraň, kterou testuje putinovské Rusko. Dělají z nás ještě větší pitomce než za Stalina.“ Přesně takovéto vzkazy teď kolují ruským internetem a sociálními sítěmi.


Tuto verzi potvrdil podle portálu tvnoviny.sk i ruský kontroverzní politik Vladimir Žirinovskij. "Jste jako nějaký primitivní kmen. Jaký meteorit?" rozhořčoval se šéf ruských liberálních demokratů. Dodal, že "vesmír má své vlastní zákony".
 

"Pokud něco spadne - tak je to vyrobeno lidskou rukou. Lidé jsou váleční štváči a provokatéři," prohlásil. Americký ministr zahraničních věcí John Kerry se tento týden údajně vícekrát marně pokoušel telefonicky spojit se svým ruským partnerem Sergejem Lavrovem. Amerického ministerstvo informovalo, že Kerry chtěl mluvit o severokorejském jaderném testu a konfliktu v Sýrii.
 

Podle Žirinovského však Kerry chtěl předem varovat Lavrova před tím, co se nakonec stalo na Urale.


7 konspiračních teorií

 

Včerejší výbuchy předcházel oslnivý záblesk. Poté se ozvalo ohlušující hřmění. Oblast, která byla tímto úkazem zasažena, má neuvěřitelných 200 kilometrů.


V jezeře Čebarkul se začala vařit voda a byl tam nalezen obří kráter v ledu. V okolí Čeljabinsku bylo celkem zraněno více než 1200 lidí včetně 259 dětí. Toto jsou oficiální fakta, která poskytla ruská vláda.
 

Jenže skeptici už začali upozorňovat na některé nesrovnalosti. Ty oficiální verzi o pádu meteoritu zpochybňují. Už dokonce sestavili seznam sedmi argumentů, které teorii o meteoritu vyvracejí.
 


1. Velká aktivita tajných služeb

Okolí údajného dopadu nechali okamžitě vyklidit tajné služby. Do celé věci se vložilo ministerstvo pro mimořádné události, armáda i policie. Někteří lidé byli údajně zavázáni slibem mlčenlivosti.
 

2. Nic se zatím nenašlo

Přestože ruské úřady tvrdily, že meteorit dopadl do jezera Čebarkul, potápěči, kteří jezero prohledávali, žádné zbytky po vesmírném tělesu zatím nenašli. 

3. Podezřelé datum

Událost se stala v den, kdy měl kolem Země prolétat obří asteroid 2012 DA14. Podle některých ruských blogerů si armáda vybrala toto datum schválně, aby od testu nové superzbraně odlákala pozornost.
 

4. Obří škody

NASA vypočítala sílu výbuchu na 300 až 500 kilotun. To je 20krát silnější výbuch než byla exploze atomové bomby v Hirošimě. Podle expertů je nepravděpodobné, že by něco takového mohl způsobit tak malý meteorit.


115

Galerie: Meteorit spadl v okolí Čeljabinska

Zdroj: YouTube.com

Meteorit spadl do okolí Čeljabinska - 14

Hodnocení:


 

5. Vysklená okna jinak žádné škody

Tlaková vlna, kterou výbuchy způsobily, vysklily tisíce oken. Tunguzský meteorit, který zasáhl Sibiř roku 1908, napáchal mnohem větší škody – vyvrátil stromy, způsobil požáry. Podle některých je to jasný důkaz toho, že tlakovou vlnu nezpůsobil meteor, ale zbraň.
 

6. Protivzdušná obrana v akci

Skeptici se také podivují nad tím, proč vyhlásila pohotovost protivzdušná obrana. Armáda totiž zatím nemá žádné prostředky, jak asteroidy nebo meteority sestřelit.
 


7. Nikdo o něm nevěděl

Zatímco o asteroidu 2012 DA14 se mluvilo dlouho dopředu, o meteoritu, který údajně zasáhl Rusko, nikdo dopředu nevěděl.
 

vrl TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

16.2. | 18:29 Emil Sedmík
9
Rádio Jerevan právě před chvílí oznámilo zaručeně ověřenou zprávu, že nešlo o ...
17.2. | 09:09 František Hadač
-6
Já si myslím, že je to superblbost, protože nikde nebylo naměřeno žádné ...
17.2. | 23:40 karel sodoma
2
Náhlasit nevhodný komentář
Kez by to byla pravda,superzbran by mela na svedomi jiny politicky vyvoj na celem svete a soucasni vladci by si nebyli jisti svou nadvladou.....
17.2. | 09:09 František Hadač
-6
Náhlasit nevhodný komentář
Já si myslím, že je to superblbost, protože nikde nebylo naměřeno žádné radiační záření ani žádné další stopy po výbuchu nějaké střely. Pokud meteorit vybuchl v uváděné výšce, tak drobné kusy mohly shořet v atmosfáře. Protože Rusko je elektronicky i pomocí satelitů špehováno, asi by takový pokus ...
17.2. | 08:36 novus
4
Náhlasit nevhodný komentář
Konecne tedy uz nekdo s tim Americkym smejdem aspon zatoci..A bude klid a mir...
16.2. | 22:11 Petr Žák
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Zase nějaci hipici vydi všude same spiknutí...
16.2. | 20:40 johnypopojopo
0
Náhlasit nevhodný komentář
presne , vite prd co vyvyji rusko a pak zaskoci cely svet jaky maji zbrane a jak jsou napred pred amerikou , ovce
16.2. | 20:23 novus
8
Náhlasit nevhodný komentář
Kdepak..CIA sestrelila Korejskyho kosmonauta!
16.2. | 18:36 mathewkuca
0
Náhlasit nevhodný komentář
Třeba je to pravda.Vy třeba taky víte úplnej prd.Děláte jako kdyby jste byli nejchytřejší na světě
16.2. | 18:29 Emil Sedmík
9
Náhlasit nevhodný komentář
Rádio Jerevan právě před chvílí oznámilo zaručeně ověřenou zprávu, že nešlo o žádný meteorit ani tajnou supertajnou zbraň, ale o další ztroskotání mimozemského plavidla, které nezvládlo přistávací manévr a vybuchlo v atmosléře. Podle další konspirační verze UFO odklonilo pozorovanou přilétavající ...
16.2. | 18:08 malyhad
7
Náhlasit nevhodný komentář
Vy jste na tí NOVĚ tak blbý,až to mlátí dveřma.Kdyby ten metouš spadl v USA,tak je to bude úplně jasný.
16.2. | 17:30 kalnormin1
8
Náhlasit nevhodný komentář
Že někdo vyleze s teorií supertajné zbraně, tak to se dalo čekat. Lidé jsou zblblí protiputinovskou politikou a kdyby se talo cokoliv, tak za tím stojí vývoj válečných tajných zbraní. Směšné argumenty. Když meteorit letěl gigantickou rychlostí, tak musí být ve dně jezera hodně hluboko . Za nějaký ...