Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 4. 12. 2013
Tragická nehoda

ŠOKUJÍCÍ PŘIZNÁNÍ: Usnul jsem, přiznal se strojvůdce. Ve vlaku, který řídil, zemřeli 4 lidé!

Vykolojený vlak v New Yorku
Zdroj: Isifa / Splash News

Strojvůdce vlaku, po jehož nedělním vykolejení v New Yorku zemřeli čtyři lidé, prý před nehodou usnul. Na jak dlouhou dobu, ale není jasné.

Šestačtyřicetiletý strojvůdce William Rockefeller jel s vlakem rychlostí 132 kilometrů za hodinu, skoro třikrát rychleji, než je povoleno v místě nehody. Čtyři cestující zemřeli, 60 lidí se při nehodě zranilo. Šéf odborového svazu strojvůdců Anthony Bottalico podle agentury AP řekl, že Rockfeller před nehodou usnul. Krevní zkouška podle agentury Reuters vyloučila, že by byl muž pod vlivem alkoholu.
 

Bottalico, který s Rockefellerem po nehodě mluvil, řekl, že "v podstatě zadříml" a že prožil "obdobnou věc jakou zažíváme, když řídíme auto...mikrospánek nebo co to může být". Vyšetřovatelé pracující na případu předtím uvedli, že strojvůdce těsně před nehodou ztratil koncentraci a cítil se jako omámený. Zda usnul, odmítli potvrdit.
 

Podle úvodního šetření se zdá, že nehodu nezpůsobila žádná technická závada. Federální výbor pro bezpečnost v dopravě (NTSB) nezjistil žádné chyby v brzdném systému vlaku. Brzdy ve všech devíti stanicích předcházejících nehodě fungovaly bez problému, stejně jako drážní signalizace.
 


Vyšetřovatelé však zdůraznili, že šetření příčiny nehody potrvá týdny, možná měsíce. Krevní zkouška nicméně vyloučila, že by byl strojvůdce v době jízdy pod vlivem alkoholu.

tn.cz / ČTK / hmr