Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.10. 2011 19:02

UČITELKA SE ZAPÁLILA PŘED ŽÁKY! Kritizovali ji za přísnost...

Francouzská učitelka matematiky se ve čtvrtek ráno kvůli neshodám s žáky zapálila přímo na dětském hřišti před školou. Podle lékařů čtyřiačtyřicetiletá žena přežije, informovala agentura AFP.

Incident se stal ve městě Béziers na jihu Francie. Matematikářka po první odučené hodině vyšla na školní dvůr, polila se benzínem a zapálila. Děti, které byly na hřišti, jí přispěchaly na pomoc.


Žena skončila na speciálním oddělení nemocnice v Montpellier. Převezl ji tam vrtulník. Utrpěla popáleniny třetího stupně.

 

ČTĚTE TAKÉ:

ŠKRTIL UČITELKU! Chtěl ji chovanec ústavu ZABÍT?


Učitelka byla údajně rozrušená ze středeční schůzky s několika problémovými žáky. Ti ji kritizovali za příliš přísné výukové metody. Setkání, během kterého se měly vzájemné rozepře vyřešit, se však změnilo v prudkou hádku.


Podle výpovědí některých žáků a rodičů matematikářka odmítala pomáhat slabším žákům a vyhazovala je z hodin. Tvrdili také, že žena dlouhodobě trpěla psychickými problémy. Na rodičovské schůzce před deseti dny prý učitelka měla podivné modřiny a šrámy.


Prokurátor Patrick Mathe potvrdil, že učitelka nebyla v dobrém psychickém stavu. "Byl to akt zoufalství, ne zločin," dodal.


Škola kvůli incidentu zrušila výuku a poslala všechny žáky domů.

Mediafax/tn.cz
Reklama