Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.1. 2012 18:54

Střelba v soudní síni! Muž zabil státního zástupce

Obžalovaný muž střílel ve středu v jednací síni městského soudu v bavorském Dachau. Jak informuje server deníku Bild, zabil státního zástupce. Čtyřiapadesátiletý muž podle policie rovněž střílel na další lidi včetně soudce.

Jednatřicetiletého žalobce zasáhly tři kulky – jedna do ramene, druhá do břicha a třetí do paže. Státní zástupce podlehl svým zraněním až v nemocnici. Několik lidí utrpělo šok.
 

Podle deníku Münchner Merkur muž vypálil ze zbraně nejméně pětkrát, než ho policisté přemohli. Deník Süddeutsche Zeitung uvedl, že střelec pálil z revolveru.

ČTĚTE TAKÉ:
Mladík s puškou vtrhl do texaské školy, policista ho zastřelil

 

Muž stanul před soudem kvůli dluhu na sociálním pojištění ve výši 44 000 eur (přibližně 1,13 milionu korun). Podle serveru Bavorského rozhlasu je muž podnikatelem v oblasti dopravy a neplatil za své zaměstnance odvody. Za to mu hrozila pokuta nebo trest vězení až pět let.
 

Německá média se pozastavují nad otázkou, jak mohl obžalovaný do soudní síně revolver propašovat. Úřady na večer svolaly tiskovou konferenci, na které by měly tuto otázku zodpovědět.
 

Na místo odjela bavorská ministryně spravedlnosti Beate Merková.

tn.cz / mediafax / gar
Reklama