Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 26.3. 2012 12:34

Střelec v uniformě afghánské armády zabil dva vojáky NATO

Armáda Afghánistánu
Zdroj: oficiální zdroj
(ilustrační foto)

Útočník v uniformě afghánské armády zastřelil v pondělí na jihu Afghánistánu dva vojáky NATO. Informuje o tom agentura AFP.

Incident se podle zdrojů AFP stal na základně ve městě Laškár Gáh, které je správním střediskem provincie Hílmand. Základnu využívá vojenský i civilní personál z provinčního rekonstrukčního týmu.

 

"Jedinec oblečený v uniformě afghánské armády dnes obrátil svoji zbraň proti příslušníkům Mezinárodních sil pro podporu bezpečnosti v Afghánistánu (ISAF). Dva z nich zabil," sdělil mluvčí koaličních vojsk major Jason Waggoner.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Tahej ji za uši a mlať ji holí, radí islámský průvodce pro spokojená manželství

 

Střelec podle jeho slov přišel na základnu zvenčí. Palbě předcházela hádka s aliančními vojáky.  

 

Národnost obětí zatím není známa. Vojáci spojeneckých sil podle mluvčího reagovali odvetnou palbou.

 

Mezi Afghánci poslední dobou stoupá vlna odporu vůči zahraničním silám. Islámské povstalce, afghánské vojáky i řadové obyvatele středoasijské země podráždilo nedávné pálení koránu na americké základně Bagrám i smrt 16 vesničanů, které postřílel americký voják.

 

Potyčky mezi aliančními a afghánskými vojáky jsou nicméně podle důvěrné zprávy, která se dostala do rukou redaktorům deníku The New York Times, "systémovým" problémem. Od počátku roku se oběťmi takových incidentů stali čtyři francouzští vojenští instruktoři, Albánec a šestice Američanů.

tn.cz / Mediafax