Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 20. 2. 2013
Hon na střelce

Student (20) zabil tři lidi. Policii ujížděl v kradených autech

Střelec
Zdroj: isifa.com
Ilustrační foto

Dvacetiletý nezaměstnaný student Ali Syed v jižní Kalifornii zabil tři lidi, bezhlavě střílel na dálnici a nakonec v policejním obklíčení zabil sám sebe. Policii unikal v kradených autech.

Kalifornská policie tak měla další velkou akci brzy po nedávném honu na bývalého policistu Christophera Dornera, podezřelého z vraždy nejméně tří osob, který také spáchal sebevraždu.

 

Syed nejprve zabil asi dvacetiletou ženu v jejím domě. Přesunul se pak dále a střílel na auta a autobusy projíždějící v ranní špičce po rušné jihokalifornské dálnici. Zasáhl asi tři lidi, zničil dva vozy a opět z místa odjel.

 

Svoji další oběť, bezmála sedmdesátiletého řidiče BMW, prý vytáhl na červené z auta a u obrubníku ho zastřelil, shodli se svědkové. Přitom údajně křičel "Nechci vám ublížit. Někoho jsem zabil. Tohle je můj poslední den." Ukradl auto oběti a odjel na další místo, kde se zmocnil dodávky, přičemž zabil šestadvacetiletého stavebního dělníka a další osobu zranil.

 

 

Policie střelce pronásledovala. Když ho obklíčila na rušné křižovatce, prý obrátil zbraň proti sobě a zabil se.

 

Krvavý příběh se odehrál jen nedlouho poté, co jižní Kalifornií otřáslo řádění bývalého policisty Christophera Dornera, který po propuštění ze zaměstnání zabil tři lidi a na jeho dopadení policie zorganizovala mohutnou pátrací akci.

tn.cz / ČTK / kos