Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.6. 2009 15:26

Syna Fidela Castra okouzlila novinářka. Vyklubal se z ní chlap

Kubánský exilový blogger Luis Dominguez si vytvořil ženské internetové alter ego, aby oklamal syna Fidela Castra.

Luis Dominguez tvrdí, že pomocí internetového účtu, který si zřídil na ženské jméno, komunikoval se synem bývalého kubánského vůdce Fidela Castra.
 

Čtyřicetiletý Antonio Castro se stal terčem vtipálka. Ten odhalil nejen poněkud svérázné chutě kubánského prominenta, ale i bezpečnostní mezery v nejvyšší kubánské politice.
 

Dominguez využil Castrovy slabosti pro mladé ženy a sport. Když na jednom baseballovém utkání viděl, že se Antonio Castro, lékař kubánské baseballové reprezentace, otáčí za mladými dívkami, vytvořil na internetu profil fiktivní ženy, která odpovídala Castrovým požadavkům.
 

Pak už jen stačilo, aby jako sedmadvacetiletá sportovní novinářka Claudia kontaktoval Antonia pomocí e-mailu. Castro se chytil a osm měsíců s "Claudií" konverzoval a flirtoval.
 

Neprozradil sice žádná státní tajemství. Ale mluvil o tom, že nemá ochranku nebo o svých zahraničních cestách, které podnikal se strýcem Raulem. Mohl tak ohrozit svou i prezidentovu bezpečnost.
 

"Pocházím z Kuby, nyní ale žiji v Americe. Bohužel se od roku 1971 nemohu vrátit do své rodné země. Na Kubě jsou vězněni nevinní lidé. Vláda porušuje jejich práva, tak proč bych nemohl udělat to samé?“ hájí se Luis Dominguez.
 

Kubánské úřady odmítly celou věc komentovat. Na internetovém profilu Claudie se jen objevila zpráva, že její vztah s Antoniem ztroskotal. Na maily už neodpovídá a telefonní číslo, které jí dal, je vypnuté.

vrl TN.cz