Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?

Aktualizováno 17.10. 2013 16:04
terorismus

Takto stříleli do zoufalých lidí! Televize ukázala VIDEO, jak umírali lidé v Nairobi

Takto teroristé stříleli lidi v supermarketu
Zdroj: Reprofoto Daily Mail

Americká CNN nyní zveřejnila děsivé záběry bezpečnostních kamer z prvního dne útoku v Nairobi. Je na nich vidět, jak se lidé uvnitř supermarketu zoufale snažili zachránit si život a jak po nich útočníci stříleli.

Řádění ozbrojenců ze somálské skupiny Šabáb v luxusním obchodním středisku Westgate Mall v keňské metropoli Nairobi si na konci září vyžádalo nejméně 67 mrtvých. Americká CNN (video ZDE) nyní zveřejnila děsivé záběry bezpečnostních kamer z prvního dne útoku. Je na nich vidět, jak se lidé uvnitř budovy zoufale snažili zachránit si život a jak po nich útočníci nekompromisně stříleli.
 

Jen pár vteřin před útokem se zákazníci ještě v poklidu procházeli nákupním centrem, najednou ale začali zmateně utíkat do všech stran. Kamery zaznamenaly, jak teroristé přítomné brutálně zabíjeli z bezprostřední blízkosti. Na zemi poloschovaný například ležel muž, který si myslel, že zůstane ušetřen, ozbrojenec k němu ale přišel a střelil ho. Když se zraněný muž snažil po zemi dostat pro pomoc, útočník se k němu vrátil.
 

Na videu je rovněž vidět, jak se teroristé přes parkoviště v horních patrech budovy dostávají do nákupního centra, jak ve skladišti odpočívají a modlí se, či jak střílejí po chodbách. Po nich se pohybují i naprosto zoufalí lidé, kteří se snaží dostat do bezpečí, utíkají, ale zakopávají, a tak se pokoušejí alespoň plazit pryč, aby se zachránili. Útočníci střílejí i do zraněných lidí ležících na zemi.
 

Některé záběry nešly odvysílat
 

V supermarketu kamery ukázaly, jak teroristé zacházeli s rukojmími. Nejdřív jde žena, která veze v nákupním vozíku zraněné dítě. Za ní jde zraněný teenager se zkrvavenou mikinou s rukama nad hlavou a nakonec i únosce se zbraní v ruce.
 

Jak poznamenala reportérka CNN, jde jen o útržek ze záběrů, které zaznamenaly bezpečnostní kamery. Zbytek materiálu je ale natolik děsivý, že ho ani není možné odvysílat.
 

Šílená noční můra skončila až po čtyřech dnech, kdy bylo nákupní centrum osvobozeno keňskými vojáky. Při bojích zemřelo nejméně pět útočníků. Policisté zadrželi i dalších deset osob, které byly podezřelé, že se na akci zvenku podílely.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nechutnost a zvrácenost: Matka mumifikovala 2 roky své dítě kvůli penězům

Před 70 lety se narodil Jiří Wimmer: Depresivní komik, kterého nakonec nezabil alkohol, ale autobus

sta / tn.cz ČTK