Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.5. 2011 20:20

Tělo bin Ládina shodili Američané do Arabského moře!

Vůdce Al-Káidy Usámu bin Ládina pohřbili Američané v severní části Arabského moře, kam jeho tělo obalené bílou látkou shodili z letadlové lodě. Píše to v pondělí agentura Reuters, která cituje nejmenovaného činitele amerického ministerstva obrany.

"Přípravy na pohřeb začaly (v pondělí) v 01:10 hodin východoamerického času (05:10 SELČ) a skončily ve dvě hodiny (06:00 SELČ). Pohřeb byl vykonán podle tradičních islámských zvyklostí," uvedl činitel.

"Tělo zemřelého bylo omyto a obaleno do bílé látky. Poté bylo umístěno do zatěžkaného vaku. Vojenský důstojník přečetl připravený náboženský text, který přeložil do arabštiny rodilý mluvčí. Po jeho přečtení bylo tělo zesnulého umístěno na připravenou desku na palubě a nakloněno. Vzápětí se zvolna sesunulo do moře," popsal podrobnosti pohřbu zdroj.

PODÍVEJTE SE TAKÉ:
SMRT USÁMY: Tady trávil své poslední hodiny! VIDEO


Nejhledanější terorista světa zahynul při útoku amerického komanda v pákistánském městě Abotabád, necelých sto kilometrů severně od hlavního města Islámábádu. Američtí vojáci z elitní jednotky Navy SEALs ho přepadli v noci na pondělí v rozlehlém třípatrovém domě, kde žil s rodinou. Přiletěli tam vrtulníky.

Zdroj z americké vlády sdělil, že bin Ládin se postavil na odpor a byl zabit během přestřelky, která trvala 40 minut. Byl střelen do hlavy.

ČTĚTE TAKÉ:
SMRT USÁMY! Fotka mrtvého teroristy JE PODVRH! MÁME DŮKAZ


Při útoku zahynuli další čtyři lidé. Mezi nimi byla žena, patrně Usámova nejmladší manželka, a Usámův syn.

Tělo zemřelého muslima se podle islámských zvyků musí při zvláštním rituálu omýt a co nejdříve pohřbít do země, nejčastěji do 24 hodin od úmrtí. Obalí do bílé látky a pochovává se bez rakve.

Mediafax
Reklama