Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.8. 2013 13:46
morbidně obézní

Tenhle mladík (20) váží 610 kg! Museli zbourat kus domu, aby ho dostali do nemocnice

Zdroj: TV Nova

Vysokozdvižný vozík, sanitka a nakonec letadlo. Všechny tyto dopravní prostředky museli použít zdravotníci a policisté k tomu, aby dopravili 610 kilogramů vážícího mladíka do nemocnice!

Dvacetiletý Chálid Muhsín Šárí se konečně dočkal. Poté, co mu ve Spojených státech vyrobili speciální postel, mohla začít jeho komplikovaná přeprava z Džizánu na jihu Saúdské Arábie za lékaři do tisíc kilometrů vzdálené metropole Rijádu.
 

Podívejte se na fotografie ze "záchranné" operace:

15

GALERIE: Chálid Muhsín Šárí váží 610 kg

Zdroj: TV Nova

Chálid Muhsín Šárí váží 610 kg

Hodnocení:

Dělníci museli vybourat část domu, ve kterém Chálid bydlí. Pak morbidně obézního mladíka naložili i s postelí na vysokozdvižný vozík. Svou ložnici opustil po dlouhých dvou a půl letech.
 

Sanitka Chálida převezla na letiště, kde už na něj čekal královský speciál. Právě saúdský král Abdalláh totiž udělal dobrý skutek a mladíkův převoz i jeho léčbu zorganizoval. Příbuzní Chálida doufají, že mu teď lékaři v Rijádu pomohou s jeho zdravotními komplikacemi.
 


"Chálid je už od mládí nemocný, podstoupil několik operací. Nedávno se jeho stav zhoršil. Zůstal upoutaný na lůžko a jeho váha začala den ode dne stoupat. Je to nepopsatelný pocit. Tak dlouho jsme na tuto chvíli čekali..." říká dojatě Chálidův bratranec Násir.


Chálid se svými 610 kilogramy zaujímá podle deníku Daily Mail v žebříčku nejobéznějších lidí světa druhou příčku. Jediný člověk, který vážil víc, byl Američan Jon Brower Minnoch, který zemřel v roce 1983. Jeho hmotnost byla 635 kilogramů.

 

ČTĚTE TAKÉ:
Jíst v restauraci a nepřibrat? Jedině s dětskými porcemi!
Šest nejhorších večeří aneb tohle si vážně odpusťte
Chceš zhubnout? Cvič méně, 12 minut týdně stačí!

České DĚTI jsou stále OBÉZNĚJŠÍ. Který kraj je na tom nejhůře?

s přispěním M. Čiháka tn.cz / zdg