Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.4. 2010 15:24

Teroristé napadli konzulát Spojených států v Péšaváru, tři lidé zemřeli

Skupina teroristů v pondělí napadla americký konzulát v pákistánském Péšaváru. Při explozích přišli o život tři lidé.

Na místě došlo k dvěma obrovským explozím, informuje agentura Reuters.

 

Podívejte se na reportáž, ve které jsou zachycené výbuchy v Péšaváru:

 

 

Několik pákistánských televizí uvedlo, že mimo amerického konzulátu vzali teroristé ztečí také nedalekou policejní stanici. "Viděl jsem útočníky ve dvou autech. Někteří z nich měli raketomety. Nejdříve začali střílet na bezpečnostní pracovníky stanice vedle konzulátu, a pak došlo k výbuchům," řekl Reuters svědek Sirádž Afridí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nejméně 38 lidí zahynulo při atentátu na politickém mítinku v Pákistánu

 

Po výbuších oblast zahalil hustý dým. Na místo dorazili pákistánští vojáci i policisté a celou oblast uzavřeli. Nad místem rovněž krouží několik vrtulníků.

 

"Výbuchy byly tři, první zasáhl policejní stanici a další dva udeřily zhruba o 200 metrů dál, u konzulátu. Nevíme jistě, jestli útočníci již utekli. Oblast byla uzavřena a vojáci ji prohledávají," řekl Reuters péšavárský úředník.

 

V pondělí rovněž teroristé zaútočili ve městě Timergaráh na mítinku politické strany vládnoucí v Severozápadní pohraniční provincii Pákistánu. Exploze, kterou způsobil sebevražedný útočník, zde zabila nejméně 38 lidí a dalších 100 lidí zranila.

 

Od července 2007 byly v Pákistánu zabity při bombových atentátech na tři tisíce lidí. Většina se připisuje bojovníkům Talibanu, kteří nejčastěji útočí na tržiště, školy a vojenské i policejní objekty.

tn.cz / Mediafax