Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?

Aktualizováno 29.9. 2011 13:38

TO UŽ JE MOC! Piloti v Jaroslavli se neslyšeli! Jeden přidával, druhý brzdil

Vyšetřovatelé katastrofy ruského letadla Jak-42, které se 7. září zřítilo při odletu z letiště v Jaroslavli i s celým hokejovým týmem, zveřejnili další příčiny pádu stroje. Podle ruské prokuratury měli piloti v kabině vypnuté komunikační zařízení a vůbec se neslyšeli!

Informaci přinesl ruský deník Komsomolská pravda, podle něhož vyšetřovatelé ruské prokuratury potvrdili, že piloti Jaku-42 neměli z neznámých důvodů zapnuté komunikační zařízení v kabině a jejich hovory se tak vůbec nenahrávaly. Podle vyšetřovatelů tak ani nemohla vzniknout nahrávka rozhovorů pilotů, která byla před nedávnem v médiích zveřejněna.

 

PODÍVEJTE SE:

ŠOKUJÍCÍ! ZÁBĚRY VÝBUCHU LETADLA s hokejisty Jaroslavli


Piloti se podle nejnovější vyšetřovací verze domlouvali v kabině bez komunikátorů, a možná proto se nemohli domluvit. Zatímco jeden z pilotů při odletu prudce zvýšil výkon motorů, aby se letadlo v poslední možnou chvíli odlepilo od země, další pilot situaci vyhodnotil tak, že na vzlet už je pozdě a začal zároveň brzdit.


Letadlo sice vzlétlo, ale okamžitě narazilo do antény majáku a zřítilo se na zem. Na jeho palubě pak zahynulo 44 lidí - celý hokejový tým Jaroslavle včetně tří českých hokejistů i s posádkou. Přežil pouze palubní inženýr Alexandr Sizov.
 

TN.cz