Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.8. 2012 07:16
Krádež ve "svatyni"

Tohle je zloděj, který vykradl dům zesnulého Steva Jobse (†56)

Kariem McFarlin
Zdroj: isifa.com
Kariem McFarlin je obviněný z loupeže

Do domu zesnulého šéfa firmy Apple, Steva Jobse (†56), se vloupal zloděj a ukradl počítače a další osobní předměty v hodnotě přes 60 000 dolarů (cca 1 216 000 milionů korun).

Z vloupání a z prodeje kradeného majetku je obviněn Kariem McFarlin (35). Ten je v současnosti ve vazbě. Kauce umožňující jeho propuštění byla podle serveru tvnoviny.sk stanovena na 500 000 dolarů (více než 10 milionů korun). McFarlinovi hrozí v případě usvědčení až osm let a osm měsíců vězení.

Reklama

 

Podle úředních dokumentů k vloupání došlo už 17. července a McFarlina zatkli o dva týdny později. V době trestného činu byl dům prázdný kvůli rekonstrukci a McFarlin nevěděl, že patřil legendárnímu spoluzakladateli firmy Apple.

 

Místo, kde se nachází dům Steva Jobse, je veřejnosti dobře známo. Stalo se totiž neoficiální "svatyní", kde obdivovatelé vzdávají hold tomuto vizionáři a technologickému mágovi, který zemřel loni.

 

steve jobs, imac - 11
Zesnulý Steve Jobs

 

Dům o rozloze 5 000 čtverečních metrů stojí v obytné ulici v luxusním městě Palo Alto v kalifornské oblasti Silicon Valley, přibližně 50 kilometrů od San Francisca a není oplocen. Jobs si nikdy nenajímal ochranku, která by pozemek s nemovitostí hlídala.  Někdy nechával přes den otevřený zadní vchod, píše v oficiálním životopise.


 

kos TN.cz
Reklama