Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?

Aktualizováno 7.4. 2011 12:54

TUNISKÁ INVAZE! Berlusconi pošle uprchlíky dál do Evropy

Imigranti z Tuniska
Zdroj: oficiální zdroj
Imigranti z Tuniska

Italská vláda vydá ještě ve čtvrtek desetitisícům uprchlíků z Tuniska povolení k dočasnému pobytu, které jim umožní volně cestovat po státech Evropské unie. Informuje o tom ve čtvrtek agentura AFP.

"Premiér ještě dnes podepíše dekret, který uprchlíkům poskytne dočasný pobyt a humanitární ochranu. Potom budou moci cestovat do všech států schengenského prostoru, " prohlásil ve čtvrtek v parlamentu italský ministr vnitra Roberto Maroni.

 

Dekret se bude vztahovat na 25.000 uprchlíků, především z Tuniska. Tito lidé nyní pobývají v uprchlických táborech na italské pevnině.

 

PSALI JSME:

Itálii zaplavují UPRCHLÍCI z Tuniska

 

"Politická situace v Tunisku je křehká a tamní vláda si nemůže dovolit najednou přijmout zpět takové množství lidí," řekl poslancům Maroni.

 

Berlusconiho kabinet se dohodl s tuniskou vládou, že další uprchlíky už Tunisko bude repatriovat. Tunisko slíbilo, že posílí kontrolu svého pobřeží, z něhož uprchlíci vyplouvají k evropským břehům - zejména na ostrov Lampedusa, který ční z moře jen 110 kilometrů od tuniských břehů.

 

Italové k tomu dodají Tunisanům deset hlídkových lodí a stovku terénních vozidel.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Angelina Jolie se v Tunisku setkala s libyjskými uprchlíky

 

"Nyní je tuniské pobřeží téměř bez kontroly. To se však změní," ujistil Maroni, který v úterý Tunisko navštívil.

 

Tunisko poté, co zemi v lednu opustil prezident Zín Abidín bin Alí, řídí dočasná vláda. Bin Alího z prezidentského paláce ho po 23 letech vyhnaly mohutné protesty.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax