Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 13. 11. 2013
místo golfu boj o život

Turistu v Mexiku napadl krokodýl, vykousl mu pořádný kus stehna

Zdroj: TV Nova

Turistu v Mexiku napadl obrovský krokodýl. A to ve chvíli, kdy v luxusním rezortu hrál golf. Díky jeho spoluhráči , který mu okamžitě přišel pomoci, napadení přežil. Navždy mu ale na noze zůstane děsivá jizva.

Skot Dougie Thomson se právě chystal na golfový odpal, když na něj zaútočil čtyřmetrový krokodýl. Hlasitý křik naštěstí zaslechli dva golfisté a přispěchali mu na pomoc. Na krokodýla vzali golfové hole, ale i přes tvrdé rány se predátor nechtěl vzdát své kořisti. "Připadal jsem si jako krokodýlova hračka. Pamatuju si jen ty černé oči, které na mě hladově zíraly. Vůbec na rány nejdřív nereagoval, bylo to, jako když bušíte do zdi."

 

Krokodýl se muži zakousl do stehna a chtěl ho odtáhnout do nedaleké bažiny. Po několika minutách zvíře boj ale vzdalo a zmizelo ve vodě. "Při zápase s krokodýlem jsem necítil žádnou bolest, to bylo asi šokem. Teď si ale připadám jako výstavní kousek z řeznického krámu."

Osmapadesátiletý Dougie má teď na noze přes dvě stě stehů. Krokodýl mu totiž z končetiny vykousl většinu stehenního svalstva. Do luxusní lázeňského rezortu Cancůn na jihovýchodě Mexika Dougie Thompson asi jen tak znovu nezavítá.

Karolína Tomašková tn.cz / hru