Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 24.2. 2014 10:53
Z vrcholu na dno

Janukovyč prchá před policií! Ta na něj vydala zatykač kvůli vraždám civilistů

Zdroj: TV Nova

Ukrajinská policie vydala na svrženého prezidenta Viktora Janukovyče zatykač kvůli hromadným vraždám civilistů. Pátrá i po dalších představitelích bývalého režimu. Oznámil to dnes nový úřadující ukrajinský ministr vnitra. Ozbrojené srážky před svržením režimu si v Kyjevě minulý týden vyžádaly desítky lidských životů. Janukovyč byl v neděli viděn na Krymu, ale nyní není známo, kde se nalézá.

"Dnes ráno začalo vyšetřování hromadných vražd. Po Janukovyčovi a řadě dalších činitelů bylo vyhlášeno pátrání," uvedl na Facebooku Arsen Avakov, který nyní stojí v čele ukrajinského ministerstva vnitra. Avakov připustil, že neví, kde se sesazený prezident nyní nalézá.

 

Dodal, že Janukovyč v pátek 21. února odletěl vrtulníkem z Kyjeva do Charkova, kde se hodlal zúčastnit sjezdu své Strany regionů. V sobotu 22. února, po přenocování v charkovské rezidenci, se ale odmítl sjezdu zúčastnil, nahrál pouze na video projev a vrtulníkem odletěl do Doněcka. Tam spolu se svou ochrankou přestoupil do dvou soukromých letounů typu Falcon. Jejich odletu však zabránili pohraničníci. Poté Janukovyč odjel do rezidence v Doněcku, kde strávil několik hodin. Pozdě večer kolona automobilů s Janukovyčem vyrazila na Krym, kam prý dorazila v neděli 23. února.

 

"Ubytoval se v jednom soukromém sanatoriu. Schválně se vyhýbal státním zařízením, včetně prezidentské rezidence, kam se původně chystal," citovala Avakova agentury ITAR-TASS.

 

Když se Janukovyč podle Avakova dozvěděl o jmenování svého prozatímního nástupce a o odletu nových šéfů ministerstva vnitra a tajné služby na Krym, rychle ze sanatoria vyrazil na letiště Belbek. Ale nedojel tam a zastavil se v soukromé rezidenci u Balaklavy, kde se prý rozloučil s tou částí svých strážců, kteří si jej nepřáli následovat.

tn.cz / ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

24.2. | 11:01 sellera
4
A koho jako on zabil? Ja myslel, ze v prvni rade by do basy mel jit ten kdo ...
24.2. | 16:29 jirka seliger
-2
Aha soudruzi, vpomente si na ty vaše kecy, že V.Havel je vrah, Klaus je ...
26.2. | 11:10 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
novus - pičus: Držko v řiti, to by pro něj byla ta lepší varianta. Pokud ho budou soudit Ukrajinci, tak dostane provaz
26.2. | 11:01 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
Drzko--znas ten vtip--Janukovic bude postaven pred Haagsky tribunal? HiHiHi,,no to je prca...
26.2. | 09:26 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
novus - pičus: Jen si pičuuj, kvič a hýkej. To už je totiž jediný co můžeš a zmůžeš, primitivní tupá pičoo. Znáš ten vtip? Drtivé vítězství levice. Hahahahahaha.Tak zase zahýkej, oslíku
26.2. | 08:25 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
Drzko--uz mas Fata Morgana,vid? Vubec se ti nedivim kdyz ti dejiny zahejbaj!!
25.2. | 13:00 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
novus - pičus: Šel jsem ke včelínu, ale když jsem tam viděl tebe s těma tvejma kamioňáckejma pitomcema, jak máte zasunuto, tak jsem šel pryč. Znáš ten vtip? Drtivé vítězství levice. Hahahaha
25.2. | 12:35 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
Drzko-kdyz se bavi dospeli tak poprdeli k noze a neprasit! Uz si byl dnes ve vcelinu?
25.2. | 11:38 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
novus - pičus: Už to nehul, primitive
25.2. | 09:29 novus
1
Náhlasit nevhodný komentář
Bingo--tobe nedoslo ze ti co pripravili "Ukradenou revoluci" zadni komuniste nebyli? Stejne jako ti vasi "DEmokrate " nejsou zadnymi Demokraty! Pak se div ze dejiny po ukradene revoluci tvorili stejni lide,stejna pakaz ktera zlikvidovala socialismus a ted uspesne ...
25.2. | 00:03 karel sodoma
0
Náhlasit nevhodný komentář
Mas to bingo vo svojej guli volaako pokrutene .Asi ked bola hodina dejepis v skole tak si vzdy chybal. Alebo tvoje zkrutkovanie v mozgu je celkom nedostatocne ale nic si z teho nerob takych kokotou je tu viac. Dobru noc.
24.2. | 23:57 karel duba
1
Náhlasit nevhodný komentář
Kdo vyda zatykac na hrdlorezy kteri tak ochotne bojovali v centu Kyjeva a maji na svedomi desitky policistu....