Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 25.3. 2010 06:15

V Americe mají "skutečnou" reality show – 12 soutěžících zavřou na rok do atomového krytu

Televizní reality show Big Brother je proti nové americké webové show pouhou dětskou kratochvílí na jedno odpoledne. Tvůrci chystané reality show s názvem Kryt (The Vault) zavřou 12 odvážlivců na jeden rok do podzemního atomového krytu.

Show vychází z předpokladu, že na Zemi došlo k jaderné válce a několik posledních lidí, kteří atomový holocaust přežili, se schová do podzemí. Motto: "Zůstaň uvnitř, protože pokud odejdeš, zemřeš.

S tímto nápadem přišel Američan Russ McCullough. Původně chtěl s přáteli natočit nezávislý film o skupině dvanácti lidí, kteří přežili jaderný útok v podzemním bunkru. Před zahájením filmování je ale napadlo, že formát reality show by mohl být zajímavější.

 

Nepodařilo se jim ale domluvit se televizními stanicemi na vysílání. Proto bude celá show k vidění na internetu na stránkách www.thevault12.com. Online vysílání začne v dubnu.

 

Kryt, ve kterém bude "12 posledních lidí na Zemi" trávit jeden rok, je umístěn 12 metrů pod zemí. Kamery je budou zabírat 24 hodin denně. Nikdo k nim nebude mít přístup, organizátoři se budou na povrchu starat o záznam, ze kterého budou každý den stříhat jeden díl show.

Jaderný výbuch
Zdroj: oficiální zdroj

Vybraní "šťastlivci" nebudou žádným způsobem komunikovat s okolním světem. Budou mít jen vodu, jídlo a šaty. A bude záležet jen na nich, jak si poradí.

 

Aby byla show atraktivnější, budou tvůrci hry soutěžícím jejich pobyt "zpříjemňovat" nepříjemnými úkoly a překážkami. "Lidi bude zajímat, kdo se první sesype, kdo si s kým začne, jak se všechno vyvine," upřesnil Russ McCullough.

 

Kdo vydrží v krytu celý rok, dostane finanční odměnu. Kdo z nějakého důvodu odejde dřív, nebo ho ostatní vyberou, aby odešel, nedostane nic. To má podle tvůrců alespoň přibližně simulovat následky, které by po skutečném jaderném útoku měl odchod z krytu.

 

První zkouškou bude samotný začátek show. Na něm se sejde 14 lidí, ale zásob potravin a vody bude jen pro dvanáct. Skupina se tak bude muset rozhodnout, které dva lidi pošle ven z bunkru, což podle pravidel znamená vyslat je vstříc jisté smrti v nukleárním pekle.

Mediafax/Ivan Orel