Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 24.7. 2009 22:59

V Chorvatsku vykolejil vlak, 6 mrtvých a 58 zraněných. FOTO

Zdroj: TV Nova

Vlak spojující chorvatská města Split a Záhřeb vykolejil. Neštěstí se stalo u města Kaštela poblíž Splitu.

Vlak vykolejil krátce po 12. hodině na chorvatském pobřeží asi 500 metrů od zastávky Sadine poblíž obce Rudin mezi Splitem a Trogirem.


 
Neštěstí si podle posledních informací vyžádalo šest mrtvých (5 mužů a jedna žena) a nejméně 58 zraněných, z nichž je osm zraněno těžce a 50 lehce. Mezi zraněnými jsou podle serveru dnevnik.hr i zahraniční turisté. Podle chorvatské televize zemřeli tři Chorvaté, dva lidé s dvojí národností, srbskou a španělskou, a jeden Francouz.

Konzul Pavel Bednář ve dvě hodiny odpoledne hlásil, že přesný počet obětí a zraněných ještě není znám a záchranářské práce jsou v plném proudu.


Za okny konzulátu ve Splitu bylo slyšet přelétávající  vrtulníky, které transportují zraněné do tamní nemocnice.


"Je možné, že ve vlaku byli i Češi, ale je to poměrně nepravděpodobné. Mezi ČR a Splitem totiž jezdí denně přímo spoj, který v Záhřebu nestaví," doplnil Bednář.

 
Na místo se sjíždějí záchranáři z Trogiru, Splitu a Kaštely. Ředitel splitské nemocnice povolal do služby všechny zdravotníky včetně těch, kteří měli dovolenou. Ve vlaku cestovalo dohromady asi 90 lidí.


Neštěstí se stalo v nepřístupném terénu. Po tragédii ležely na kolejích balvany, takže se spekuluje, že právě kamení bylo příčinou vykolejení. Vlak jel v době havárie asi 100kilometrovou rychlostí.

vrl TN.cz