Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.10. 2010 12:54

V Indii kvůli atentátu nouzově přistálo letadlo. Na palubě bylo 265 lidí

Pyrotechnik
Zdroj: Mediafax
ilustrační fotografie

Letadlo aerolinek Singapure Airlines na trase Moskva–Singapur muselo nouzově přistát ve východoindické Kalkatě. Důvodem byla hrozba, že se na palubě stroje nachází bomba.

O možnosti, že je na palubě nastražena výbušnina, informovala posádku letadla moskevská policie, odkud stroj startoval.

Piloti letounu okamžitě požádali o přistání v indickém hlavním městě Dillí, to jim však bylo kvůli zpřísněným bezpečnostním opatřením v souvislosti se zahajovacím ceremoniálem Her Commonwealthu zamítnuto. Přistát mohli až v Kalkatě.

PODÍVEJTE SE TAKÉ NA PŘÍPRAVY HER COMMONWEALTH
Tam letadlo s 250 cestujícími a patnáctičlennou posádkou dosedlo v neděli 23:49 místního času (20:19 SELČ). Po přistání byli pasažéři okamžitě evakuováni a letadlo prohledali pyrotechnici. Podle informací deníku The Times of India nebyl na palubě letadla nalezen žádný podezřelý předmět.

KOUKNĚTE NA NEHODU RYCHLÍKU V INDIIJde o druhé letadlo, které v neděli přistálo kvůli bombové hrozbě. Na letišti nedaleko ruského Volgogradu muselo nouzově přistát letadlo Jak-42 se 70 lidmi na palubě, které směřovalo z Moskvy do čečenského hlavního města Grozného. Ani v tomto případě se na palubě letounu žádná výbušnina nenacházela.


Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax