Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.10. 2010 12:23

V Indonésii se srazily vlaky. Zahynulo nejméně 36 lidí

Při železniční nehodě ve střední Indonésii v sobotu zahynulo nejméně 36 lidí. Úřady tak podle agentury AP snížily předchozí údaj hovořící o 43 mrtvých. Desítky osob jsou zraněné, některé těžce.

Neštěstí se stalo v provincii Střední Jáva, v železniční stanici města Petarukan. Souprava jedoucí z Jakarty narazila do stojícího vlaku v sobotu ve tři hodiny ráno místního času (v pátek ve 22:00 SELČ), když většina cestujících spala.

 

Mezi raněnými je mnoho lidí ve vážném stavu. Zdravotníci sdělili, že lidé mají hlavně popáleniny a zlomené končetiny . Policejní mluvčí řekl, že příčinou neštěstí byla chyba řízení železničního provozu. Podle mluvčího ministerstva dopravy vyšetřovatelé zjišťují, zda svou roli sehrála lidská chyba. Podle něj mohlo jít o závadu mechanického rázu. "Zjišťujeme, zda správně fungovala signalizace stojícího vlaku," řekl mluvčí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

V Belgii se srazily vlaky, nejméně 23 zraněných

 

Podle svědků jsou obě vlakové soupravy silně poškozené. Mezi mrtvými jsou údajně také děti. Do rána se z vagonů nepodařilo vyprostit jedno tělo, přičemž ostatních 35 bylo rozvezeno do okolních nemocnic, uvedla mluvčí jedné z nich.

 

Vládní zdroj, který původně hovořil o 43 mrtvých, později údaj rovněž opravil na 36. Agentura Reuters napsala, že Indonésie musí investovat do stárnoucí infrastruktury miliardy dolarů, má-li se situace v dopravě zlepšit. Obnovu potřebuje nejen železnice, ale také silniční síť, letiště a elektrárny.

 

Nedostatek investic do dopravní infrastruktury za hospodářské krize v 90. letech omezují ekonomický růst Indonésie, která navzdory svému potenciálu zaostává za Čínou a Indií.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax