Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.4. 2010 08:34

V Ingušsku se odpálil sebevražedný atentátník, zabil dva policisty

V Ingušsku se odpálil sebevražedný atentátník. Výbuch zabil nejméně dva lidi.

V ruské autonomní republice Ingušsko na severním Kavkaze se ráno odpálil sebevražedný atentátník. Na místě exploze ve městě Karabulak, vzdáleném asi 20 kilometrů od hlavního městě Magas, zůstali nejméně dva mrtví policisté, píše agentura Reuters. Policie podle médií hlásí asi tři raněné.

 

ČTĚTE TAKÉ: Proč útočí černé vdovy? Mstí své mrtvé muže

 

Rusko od atentátů v Moskvě před dvěma týdny čelí sérii násilností. Výbuch nálože umístěné na kolejích vykolejil v neděli ráno nákladní vlak v Dagestánu.

 

PSALI JSME: Po výbuchu bomby vykolejil v Dagestánu nákladní vlak

 

Na rozdíl od středečních dvou bombových útoků v  dagestánském Kizljaru, při nichž zahynulo deset osob, neměl útok za následek žádné oběti ani zraněné. Podle médií mohl být atentát pokračováním teroristické aktivity severokavkazského podzemí, která začala 29. března útoky na metro v Moskvě a pokračovala bombovými atentáty v Kizljaru.

 

Při sebevražedných atentátech v moskevském metru byly zabity čtyři desítky lidí a bezmála sto dalších zraněno. Útoky údajně spáchaly vdovy po velitelích povstalců v Dagestánu a Čečensku na severním Kavkaze.

 

PSALI JSME: Rusové znají atentátnici z metra. Bylo jí sedmnáct

 

O vyhrocení bezpečnostní situace jednal ve čtvrtek v dagestánské metropoli Machačkale ruský prezident Dmitrij Medveděv s nejvyššími politickými a bezpečnostními představiteli ze Severokavkazského federálního okruhu.

 

Šéf Kremlu prohlásil, že seznam opatření v boji proti terorismu musí být rozšířen, jeho metody musejí být nejen efektivní, ale i tvrdé, drsné a preventivní.

 

tn.cz / ČTK