Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.10. 2014 09:40
Naděje skomírá

V Mexiku objevili další hroby! Jsou v nich zmizelí studenti?

V Mexiku se našly čerstvé hroby se spálenými ostatky těl - 5
Zdroj: isifa.com

Mexické úřady v rámci pátrání po 43 nezvěstných studentech, kteří se ve státu Guerrero na jihozápadě země pohřešují již dva týdny, nalezly další čtyři hroby s lidskými ostatky.

Úřady se podle agentury Reuters obávají, že pohřešované studenty mohli zavraždit členové zločineckých gangů a místní policie.


Čtyři nedávno zatčení podezřelí "nás dovedli na místo, kde jsme našli čtyři hroby, ve kterých podle nich spočívají ostatky studentů," řekl generální prokurátor a ministr spravedlnosti Jesús Murillo Karam podle agentury AFP. Zatím není jasné, kolik těl se v hrobech nalézá. Na místě pracují experti.


Hroby se nalézají nedaleko města Iquala, kde 26. září při policejním potlačování studentských demonstrací zemřelo šest lidí a 25 bylo zraněno. Současně zmizelo 43 studentů. Podle svědků prý byli odváženi policejními vozy. Kvůli spornému zásahu bylo později zatčeno 22 místních policistů. Mezitím počet zadržených podle prokurátora stoupl na 34.


Od konce minulého týdne se úřadům podařilo nalézt již deset tajných hrobů s desítkami těl, které ale ještě nebyly identifikovány. Zjistit totožnost ostatků mají testy DNA; příbuzní pohřešovaných studentů už své vzorky poskytli.


Z odpovědnosti za masakr je podle prokurátora podezřelý starosta města José Luis Abarca a jeho manželka María de los Angeles Pinedaová, která je prý sestrou dvou narkobaronů.


Právě starostova choť podle vyšetřovatelů vydala náčelníkovi městské policie rozkaz k potlačení studentských demonstrací, aby ji nerušily při projevu o péči o rodiny. Starosta, jeho choť a policejní náčelník jsou ale dávno na útěku.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Žena byla pohřbena zaživa! Udusila se, než ji stihli vyhrabat

Prozrazeno. Už se ví, kolik Rychtář zaplatil za hrob Bartošové

tn.cz / ČTK