Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 22. 4. 2010

V moskevských márnicích dokončili identifikaci obětí smolenské tragédie

Ruská média informoval, že všechna těla z vládního leounu byla identifikována.

Do minulého pátku se podařilo rozpoznat 76 obětí. O dokončení identifikace posledních 21 ostatků v moskevské márnici informovala ruská ministryně zdravotnictví Taťjana Golikovová svou polskou kolegyni Ewu Kopaczovou.

 

Ostatky už byly uloženy do rakví. Očekává se, že budou přepraveny do Polska v pátek odpoledne.

 

PODÍVEJTE SE:


V polském vládním letadle, které se 10. dubna zřítilo u Smolenska, zahynul polský prezident Lech Kaczyński s manželkou a dalších 94 lidí na palubě, včetně mnoha členů vedení polského státu a armády.

 

 

Vyšetřování pokračuje, oficiální závěry dosud nebyly oznámeny. Dosavadní poznatky z černých skříněk letounu podle ruské strany umožňují usoudit, že posádka byla včas varována před špatným počasím na smolenském letišti Severnyj. Na palubě nic nevybuchlo, nehořelo a motory fungovaly až do srážky se zemí.

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

 

Na záznamech dosud pracují ruští a polští specialisté. Zatímco dílčí informace unikající do ruských médií naznačují  chybu pilota jako nejpravděpodobnější verzi havárie, polská strana radí zdržet se předčasných úsudků do představení oficiálních závěrů, což může být dílem týdnů či měsíců.

ČTK