Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 24.4. 2008 01:54

V taxíku zapomněl housle za 60 milionů

Několik hodin strachu a zoufalství patrně zažil americký hudebník. Ve voze taxi totiž zapomněl housle za asi 62,5 milionu korun.

Houslista Philippe Quint se v noci na středu vracel taxíkem z letiště do svého bytu na Manhattanu v New Yorku. Když vystupoval, nechal ale na sedadle ležet svůj cenný nástroj - téměř 300 let staré stradivárky.


Nezvyklého „spropitného“ si kupodivu nevšiml ani řidič auta a spokojeně odjel domu. Houslí si všiml, až v poledne když slyšel hlášení z centrály. "Nezaváhal ani minutku, jestli má nástroj vrátit," komentoval mluvčí taxislužby chování nálezce za volentem.


Odměna za nalezení: 100 dolarů
Když se Quint se svým hudebním nástrojem znovu setkal, padl prý z radosti na kolena a jako nálezné dal taxikáři sto dolarů. Zapomnětlivý muzikant si mohl navíc pořádně zavařit, stradivárky totiž nepatřily jemu, ale měl je jen půjčené.


Podle odhadu znalců existuje na světě už jen asi 600 originálních hudebních nástrojů, pocházejících z dílny barokního mistra Antonia Giacoma Stradivariho, který žil v letech 1644 až 1737.

Lukáš Rozmajzl ČTK
Reklama