Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.6. 2011 06:24

NA POPRAVU ČEKAL 22 LET! Pak to trvalo 9 minut...

V Texasu ve středu popravili muže, který byl obviněn z vraždy ostrahy při loupeži v obchodu s potravinami v Dallasu v roce 1988. Muž čekal ve vězení na svoji popravu 22 let, informuje ve čtvrtek agentura AFP.

Dvaačtyřicetiletý Gayland Bradford byl prohlášen za mrtvého v 01:25 SELČ, devět minut poté, co mu byla ve věznici Huntsville podána smrtící injekce.

 

Do žil Bradfordovi vstříkli jako součást smrtícího koktejlu také anestetika, pentobarbital, který se většinou používá při usmrcení zvířat. Vedení věznice k tomu kroku donutil již podruhé nedostatek thiopentalu v USA.

 

Teprve dvacetiletého Bradforda zachytily v prosinci 1988 bezpečnostní kamery, když při loupeži zastřelil ostrahu obchodu. Se svým komplicem uprchl s lupem pouhých sedm dolarů (119 korun).

 

Nejvyšší soud dočasně odložil Bradfordovu popravu v říjnu 2010 kvůli prošetření odvolání. To však bylo posléze zamítnuto.

 

Jedná se již o dvacátou popravu ve Spojených státech od začátku roku, přičemž v Texasu již byly vykonány čtyři popravy. Právě v tomto státě bylo popraveno nejvíce vězňů od roku 1976, kdy byl v USA obnoven trest smrti.

Mediafax
Reklama