Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 25.3. 2013 16:03
nebezpečná zima

KRUTÝ PŘÍBĚH: Rodinu uvěznil sníh! Topili nábytkem, aby přežili!

Auto pod přívalem sněhu
Zdroj: isifa.com

Do velkých problémů se kvůli tuhé zimě dostala britská rodina, kterou sníh doslova odřízl od okolního světa. Aby přežila, musela v domácnosti bez elektřiny topit nábytkem. V největším ohrožení byl teprve šestnáctiměsíční chlapeček.

Rodina Bena Massama se v zajetí sněhu ocitla minulý čtvrtek a na své farmě, která leží na úbočí kopce poblíž velšské vísky Gwyddelwen, nedobrovolně strávila dlouhé čtyři dny.
 

V sobotu přestala fungovat elektřina a čtyřčlenná rodina musela svízelnou situaci řešit. Aby se zahřála, začala topit vším, co bylo po ruce – včetně nábytku. Ven by se nedostala, protože farmu obklopovaly třímetrové závěje.

 

 

"Byli jsme 24 hodin bez elektřiny. Došlo to do bodu, kdy jsme si řekli, že musíme zavolat pomoc a dostat naše dítě někam do bezpečí," řekl televizi BBC otec Ben Massam. "Sněhu bylo tolik, že sahal ke šňůře na prádlo. Auta nebylo vůbec vidět, úplně je to pohřbilo,“ popsal podmínky.
 

Pro čtveřici včera přiletěla záchranná helikoptéra královského letectva, která je přepravila do nemocnice v nedalekém Wrexhamu. Rodina byla mírně podchlazená, ošetření ale nepotřebovala.
 

"Pálili všechno, co jim přišlo pod ruku. Byla obrovská zima, podmínky jako někde v Arktidě," citovala BBC zasahujícího záchranáře Alistaira Reeda.

 


Zpráva o rodině v nesnázích přišla v době, kdy se Evropa stále potýká s tuhou zimou a přívaly sněhu. Jen ve Velké Británii jsou kvůli počasí bez elektřiny tisíce domácností, mnoho silnic je neprůjezdných a na řadě míst je náledí.

tn.cz / zdg