Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 31.10. 2014 21:47
policejní masakr

ŠÍLENÉ VIDEO: Policie rozstřílela nemocného bezdomovce!

Zdroj: TV Nova

Videozáznam nepochopitelného zákroku policie v americkém státě Michigan hrozí rozpoutat rasové nepokoje. Před dvěma lety tam policisté zastřelili duševně chorého bezdomovce a černocha Miltona Halla. Video ukazuje, že zřejmě naprosto zbytečně.

Incident se odehrál už před dvěma lety, ale teprve teď zveřejnila rodina Miltona Halla videozáznam z palubní kamery auta opodál. A ten hrozí rozpoutat rasové nepokoje nejen ve městečku Saginaw, ale možná i v celém Michiganu nebo v USA. Záznam ukazuje, že policisté situaci naprosto nezvládli.

 

Vše začalo tím, že Miltona Halla kdosi z obchodního centra udal policii, že ukradl hrnek s kávou. Miltona pak zasahující policisté dostihli na parkovišti. Byli v jednoznačné přesile - šest na jednoho. K tomu měli zbraně a služebního psa.

 

 

I na záznamu je vidět, že Miltona vyzývají, aby se vzdal a odložil kapesní nůž, který měl v ruce. Mentálně postižený muž byl ale zjevně příliš rozrušený a bál se policejního psa, který na něj štěkal. Milton dokonce na policisty ani nijak neútočil a nemohl je v žádném případě ohrozit. Od nejbližšího z nich stál několik metrů.

 

Přesto v jednu chvíli všichni policisté spustili palbu. Celkem vystřelili 46 střel a čtrnáct z nich nebohého Miltona zasáhlo. Umírajícímu muži pak jeden z policistů nepochopitelně ještě nasadil pouta.

 

Případ už tehdy vyvolal bouřlivé protesty, ale ani po dvou letech nebyl nikdo z policistů obviněn. Videozáznam by ale mohl vše změnit. Rodina Miltona Halla se teď společně s Americkou unií občanských svobod snaží případ otevřít a policisty pohnat před soud.

tn.cz / gar