Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 5. 8. 2010

Vrah od Balatonu spáchal sebevraždu

Muž, který ve středu časně ráno v maďarském městě Alsóörs u Balatonu zastřelil policistu a studenta, spáchal sebevraždu.

Policie nalezla v jeho automobilu se švýcarskou poznávací značkou mnoho střeliva a zbraní, informují ve čtvrtek servery inforadio.hu a caboodle.hu.

 

Podle expertů muž na policistu a automobil, který policista zrovna kontroloval, začal střílet ze svého vozu. Zastavil prý vedle kontrolovaného vozu a spustil palbu. Experti se shodují, že mohl být nervózní a mohl začít střílet v rozrušení kvůli zbraním, který měl v autě.

 

ČTĚTE TAKÉ:

U Balatonu se střílelo. Zemřeli dva lidé

 

S jinou verzí přišla maďarská televize ATV, která se od blízkých zesnulého policisty dověděla, že vrah mohl být s policistou v homosexuálním poměru. Jejich vztah se prý mohl zhoršit a vyústit ve vraždu a sebevraždu. Podle pozůstalých vrah pracoval ve Švýcarsku a léto trávil v Maďarsku.

 

Kriminalista Péter Tarjányi však považuje za nepravděpodobné, že by vrah střílel sám. Podle něj bylo útočníků více a stříleli z projíždějícího automobilu.

 

Devětadvacetiletý policista zemřel za dosud nevyjasněných okolností ve středu brzy ráno, když kontroloval projíždějící automobily ve městě Alsóörs u jezera Balaton. Neznámý střelec zastřelil jeho i 19letého pasažéra kontrolovaného auta. Střelba rovněž zranila 25letého člena posádky vozu.

 

Kvůli incidentu maďarská policie zřídila na dálnicích a frekventovaných silnicích kontrolní stanoviště.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Mediafax